Student

od 1 października 2024 r. do 23 października 2024 r. do godziny 13:00 zgodnie z harmonogramem w pokojach nr 18, 201 w budynku głównym Uczelni przy ul. Gabriela Narutowicza 9 w Ciechanowie

Wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane w następnych miesiącach na kolejnych posiedzeniach komisji stypendialnych.

Obydwie ścieżki (rejestracji elektronicznej i dostarczenia dokumentów) są OBOWIĄZKOWE!

Wnioski o stypendium rektora mogą być składane jedynie do 23 października 2024 r., po tej dacie nie będą przyjmowane.

Wnioski o stypendium rektora należy składać we właściwym dziekanacie

w celu potwierdzenia osiągnięć przez Dziekana Wydziału

w terminie 23 października 2024 r. w dniach wyznaczonych przez dziekanat.

UWAGA WAŻNE !!! Podczas rejestracji wniosku w Wirtualnej Uczelni należy:We wniosku o stypendium socjalne dodać każdego członka swojej rodziny uzupełniając dane dotyczące osiągniętych dochodów zgodnie z obowiązującym regulaminem. Jeśli Student uzyskał w/w dochody również musi je uwzględnić przy rejestracji wniosku (Po uzupełnieniu wszystkich danych system automatycznie wylicza miesięczny dochód na osobę w rodzinie Studenta).We wniosku o stypendium rektora dodać poszczególne osiągnięcia i uzupełnić informacje o nich, zgodnie z obowiązującym regulaminem.We wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych podać stopień niepełnosprawności oraz dane dotyczące dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność.

• UWAGA WAŻNE !!! Podczas rejestracji wniosku w Wirtualnej Uczelni należy:

• We wniosku o stypendium socjalne dodać każdego członka swojej rodziny uzupełniając dane dotyczące osiągniętych dochodów zgodnie z obowiązującym regulaminem. Jeśli Student uzyskał w/w dochody również musi je uwzględnić przy rejestracji wniosku (Po uzupełnieniu wszystkich danych system automatycznie wylicza miesięczny dochód na osobę w rodzinie Studenta).
    • We wniosku o stypendium rektora dodać poszczególne osiągnięcia i uzupełnić informacje o nich, zgodnie z obowiązującym regulaminem.
    • We wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych podać stopień niepełnosprawności oraz dane dotyczące dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność.
    • We wniosku o zapomogę podać uzasadnienie wniosku.

Ostatecznym efektem będzie wygenerowanie wniosku, który po wydrukowaniu i podpisaniu

w wyznaczonych do tego miejscach należy przedłożyć we wskazanym wyżej miejscu.

ZAREJESTROWANE WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ OSOBIŚCIE

Wysokość dochodu uprawniającego studenta do ubiegania się o stypendium socjalne wynosi 1.570,50 zł netto miesięcznie na 1 członka rodziny studenta (uwzględniając dochód w 2023 roku).

Przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2023 r. wyniósł 5451 zł. ( Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 20 września 2024 r.

Przed wypełnieniem wniosków należy zapoznać się z aktualnym Regulaminem świadczeń dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie na rok akademicki 2024/2025a w szczególności z wymogami wynikającymi z powyższego regulaminu dotyczącymi:

• zasad ustalania i dokumentowania dochodu do stypendium socjalnego, zapomogi,
    • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
    • stypendium rektora,
    • zapomogi.

DRODZY STUDENCI

Prosimy o dostarczenie dokumentów zgodnie z wytycznymi wynikającymi z REGULAMINU, który wraz z załącznikami znajduje się na stronie internetowej uczelni pansim.edu.pl w zakładce: „DLA STUDENTA” -> „Pomoc socjalna

Wszystkie zmiany oraz szczegóły dotyczące wymagań i kryteriów dotyczących świadczeń pomocy materialnej znajdują się w Regulaminie świadczeń dla studentów PANS im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Bardzo ważne dla terminowego otrzymania stypendium jest złożenie pełnej dokumentacji załączonej do wniosku.

Informacje dotyczące stypendium pod nr tel. nr. 23 672 62 00

DZIAŁ KSZTAŁCENIA I SPRAW STUDENCKICH