Edytuj nagłówek
Student

 Test językowy OLS (Online Lingusitic Support)

Online Linguistic Support (https://academy.europa.eu/courses/learn-a-new-language) jest narzędziem Komisji Europejskiej mającym na celu badanie poziomu przyrostu kompetencji językowych uczestników mobilności zagranicznej. Każdy student wyjeżdżający za granicę w celu realizacji części studiów lub praktyki zawodowej zobowiązany jest do przystąpienia do testu poziomującego (placement test) z języka obcego (język prowadzenia zajęć lub realizacji praktyki).

Wynikiem testu poziomującego jest określenie poziomu (A1-C2) w łącznej ocenie 5 badanych komponentów: gramatyka, słownictwo, czytanie, słuchanie, kluczowe zwroty komunikacyjne.

Platforma OLS oferuje szereg interaktywnych i angażujących materiałów i zajęć do nauki języka, które pomogą nabyć umiejętność porozumiewania się w nowym języku lub rozwijać język, którego już się uczyłeś. Dostępne i różnorodne materiały zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby każdego studenta, w zależności od preferowanego stylu nauki. Oznacza to, że studenci mogą cieszyć się darmowym dostępem do nauki języka, którą można rozpocząć i kontynuować we własnym tempie.

Wszyscy studenci mogą wejść na stronę internetową https://academy.europa.eu/ - Academy europa (bez względu na to, czy planują mobilność z programem Erasmus + czy nie), by bezpłatnie rozpocząć naukę języka obcego dzięki znajdującym się tam materiałom wideo oraz quizom. Na stronie istnieje też możliwość zalogowania się poprzez uczelniany adres email, dzięki czemu zyska się dostęp do testów językowych z certyfikatem, kursów językowych na różnych poziomach oraz do forów z możliwością zadawania pytań.

Jednym z obowiązków, który musi wypełnić student, aby udać się za granicę na studia lub praktykę z programu ERASMUS+ jest przystąpienie do testu poziomującego (placement test) z języka obcego, w którym będą prowadzone zajęcia lub zostanie zrealizowana praktyka. Każdy stypendysta zobowiązany jest do wypełnienia tego testu również po zakończeniu mobilności.

 

Jak wykonać test?:
1. Wejdź na stronę: EU Academy https://academy.europa.eu/courses/learn-a-new-language
2. Załóż profil EU (create an account) (podaj uczelniany adres e-mail).
3. Zaloguj się, a następnie w okienku wyszukiwarki wpisz frazę: "placement test" i wybierz język.
4. Wykonaj poziomujący test językowy.
5. Wynik testu w formie PDF prześlij na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.