


Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Ciechanowie została wyróżniona możliwością udziału w seminarium organizowanym przez Agencję Narodową Cypru ds. Erasmus+. Nasz przedstawiciel jako jeden z trojga Polaków uczestniczył w seminarium, w którym wzięło udział ponad 60 uczestników z całej Europy.

Po raz kolejny współpraca, która jest możliwa dzięki programowi Erasmus+ przynosi konkretne efekty. W poniedziałek 14 października 2024 r. na słoweńskim Uniwersytecie Novo mesto rozpoczął się intensywny kurs "Dostęp do zintegrowanej opieki domowej dla osób starszych: interdyscyplinarne poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań".

Szukasz ciekawego sposobu na edukację? Lubisz podróżować? Znasz język angielski na poziomie B2? Mamy dla Ciebie niesamowitą ofertę!
Circular Society Challenges
Blended Intensive Program2022-1-SK01-KA131-HED-000067973-1
Komponent online: 26.04.2024
Termin składania dokumentów: 15 kwietnia 2024, godz. 10.00
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie w październiku 2019 roku rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu Partnerstwa Strategicznego ramach programu Erasmus+. W projekcie oprócz ciechanowskiej Uczelni biorą udział partnerzy z Finlandii, Włoch i Hiszpanii i to właśnie przedstawiciele hiszpańskiego Uniwersytetu w Oviedo są liderem projektu. W jego ramach przedstawiciele poszczególnych krajów zaprezentują najlepsze praktyki kształcenia dorosłych i dopasowywania swojej oferty kształcenia do zmieniającego się rynku pracy.
Projekt ma na celu nawiązywanie współpracy europejskiej i wymianę dobrych praktyk i doświadczeń, co w przyszłości może mieć efekt w postaci nowych metod kształcenia, wymiany studenckiej i nowoczesnego programu kształcenia dopasowanego do zmieniających się realiów współczesnego świata.
11 grudnia 2020 r. Komisja Europejska przyjęła porozumienie polityczne zawarte między Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi UE w sprawie nowego programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2021–2027.
22 grudnia 2020 r. Komisja Europejska przyznała Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie Kartę Erasmus dla Szkolnictwa Wyższego (Erasmus Charter for Higher Education – ECHE). Tym samym nasza Uczelnia uzyskała prawo ubiegania się o fundusze programu Erasmus+ w latach 2021-2027.
Przyznanie Karty Erasmus jest wynikiem rozstrzygnięcia specjalnego konkursu wniosków ogłoszonego wiosną 2020 r. przez Komisję Europejską.
Uzyskanie Karty ECHE oznacza dla Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zobowiązanie się do wdrożenia zapisów Karty Erasmus.
Karta Erasmus
Akredytacja udzielana przez Komisję Europejską, umożliwiająca instytucjom szkolnictwa wyższego z krajów programu składanie wniosków oraz udział w działaniach z zakresu uczenia się i współpracy w ramach programu Erasmus+. Karta określa podstawowe zasady, jakie instytucja powinna spełniać przy organizowaniu i realizacji wysokiej jakości mobilności i współpracy, oraz wyszczególnia warunki, jakie dana instytucja zgadza się spełnić w celu zapewniania wysokiej jakości usług i procedur, a także dostarczania rzetelnych i przejrzystych informacji.