Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

Inauguracja nowego roku akademickiego studentów Uniwersytetu III Wieku odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Mławie 2 października 2015 r.

Jak co roku wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony obecnych i nowoprzyjętych studentów seniorów.

Po krótkim, miłym powitaniu studentów przez Rektora  Leszka Zygnera i równie ciepłych słowach od uczestniczącego w inauguracji Burmistrza Sławomira Kowalewskiego, nastąpiła przewidziana na tę okazję prezentacja filmu ?Mława, Mielau, Mława?, której twórcami jest znana już od kilku lat w Mławie ze swoich akcji promujących ?Nasze Miasto? Grupa nieformalna ?Mława -Miasto Zabytkowe?.

Do oczekujących na projekcję seniorów dołączyła młodzież z nowo otwartego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

I tak oto dwa pokolenia dzielące od siebie półwieku wspólnie oglądało film, dla młodzieży będący wspaniałą lekcją historii a dla studentów Uniwersytetu III Wieku  będącym nierzadko cierpkim wspomnieniem wojny i związanych z nią cierpień.

Po projekcji odbyła się konferencja z udziałem twórców filmu tj.  Jarosława Janiszewskiego,  Roberta Zaborowskiego, Tadeusz Stabacha oraz autora muzyki do film Janusz Prusinowskiego. Filmu niecodziennego, bo zmontowanego z czarno-białych fotografii Mławy okresu wojennego, Mławy która w ponad 50% została zburzona przez niemieckiego najeźdźcę.

Korzystając z okazji spotkania tak zróżnicowanej wiekowo grupy, Janusz Prusinowski zaprosił obecnych na zabawę taneczną w dawnym stylu pt. ?Muzyczne Skarby Mazowsza?, która odbędzie się 17 października 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Izabella Litka