Edytuj nagłówek
Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

W dniach 20-22 maja 2024 roku odbył się Obóz Naukowy zorganizowany przez Koło Naukowe Logistyk i Organizację Sportową Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działające przy Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie obu kół naukowych, a program obozu obejmował szeroki wachlarz atrakcji i wizyt studyjnych, które przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy uczestników oraz zacieśnienia więzi w środowisku akademickim.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Torunia, rozpoczęliśmy naszą przygodę od seansu w toruńskim Planetarium. Była to wyjątkowa okazja, aby z bliska poznać tajemnice kosmosu i zrozumieć znaczenie astronomii w naszym codziennym życiu. Po seansie udaliśmy się na zwiedzanie toruńskiego Starego Miasta. Spacer wśród zabytkowych kamienic, kościołów i pomników pozwolił nam na chwilę przenieść się w czasie i poczuć unikalny klimat tego historycznego miejsca.

Drugi dzień obozu spędziliśmy w Bydgoszczy, gdzie czekały na nas spotkania w różnych instytucjach. Pierwszym punktem programu była wizyta w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z specyfiką pracy urzędników oraz mechanizmami zarządzania kryzysowego na szczeblu wojewódzkim. Następnie udaliśmy się do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie obserwowaliśmy, jak funkcjonuje system alarmowy i jakie wyzwania stoją przed operatorami ratownikami każdego dnia.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, była 1 Pomorska Brygada Logistyczna w Bydgoszczy. Dzięki uprzejmości wojskowych, mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca logistyków w armii oraz jakie są najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w logistyce wojskowej. Po wizycie w Brygadzie, kontynuowaliśmy naszą podróż po Bydgoszczy, zwiedzając jej Stare Miasto, które, podobnie jak w Toruniu, urzekło nas swoją atmosferą i architekturą.

Obóz Naukowy zakończył się z poczuciem ogromnej inspiracji i motywacji do pracy w dziedzinie bezpieczeństwa i logistyki. Zdobyta wiedza oraz nowe doświadczenia będą niewątpliwie cennym zasobem w przyszłej działalności naukowej i zawodowej. Dodatkowo, obóz umożliwił integrację środowiska akademickiego Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych, co z pewnością zaowocuje w przyszłych projektach i inicjatywach. Wyjazd ten nie tylko wzbogacił naszą wiedzę, ale również pozwolił na nawiązanie nowych znajomości i umocnienie istniejących relacji. Wracamy z nowymi pomysłami i energią do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszych kół naukowych, wydziału i całej Akademii.
Opiekunem Koła Naukowego Logistyk jest dr Renata Dzik, a Organizacji Sportowej Bezpieczeństwa Wewnętrznego – dr Rafał Bartłomiej Panfil, a całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki nieocenionej pomocy dr Sylwii Walasik i insp. mgr. Grzegorza Grabowskiego.