Student

W dniu 6 kwietnia 2016 roku w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się Europejski Dzień Pracodawcy, zorganizowany przez ciechanowską filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowowej w Ciechanowie z udziałem partnerów rynku pracy, przedsiębiorców, studentów oraz bezrobotnych.

W ramach obchodów EDP został podzielony na dwa wydarzenia: seminarium pt: "Usługi urzędów pracy i partnerów rynku pracy dla pracodawców" oraz giełdę pracy.

Równolegle z seminarium odbywała się giełda pracy. Wstępne rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami prowadzili: firma Norcospectra Group z siedzibą w Sońsku, agencja pracy tymczasowej HumanPro z siedzibą we Wrocławiu, Metaltech Piaseccy s.j. z siedzibą w Ciechanowie, (oferta dla spawaczy), Spółdzielnia Mleczarska w Ciechanowie (doradca w zakresie hodowli bydła i uprawy roślin) oraz firma Sweet Team Sp. z o.o., oferująca pracę sezonową, sprzedawcy lodów w punktach mobilnych na terenie całego kraju.

Do dyspozycji zainteresowanych osób były stoiska informacyjne Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filii w Ciechanowie, Akademickiego Biura Karier "Partner", funkcjonującego przy PWSZ, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Ciechanowie.

Studenci i absolwenci uczelni interesowali się głównie możliwością wakacyjnego zatrudnienia za granicą, informacji w tym zakresie udzielał asystent EURES.