Student

199814910 514931923295320 6816822952486751854 nJuż po raz czwarty w dniach 7 – 11 czerwca 2021 r. w Gmachu Głównym Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie odbyły się Dni Przedsiębiorczego Studenta. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach trwałości projektu i jest kontynuacją poprzednich DPS organizowanych w latach 2018-2020 w projekcie Dobry Start - Akademickie Biuro Karier "PARTNER" PWSZ w Ciechanowie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dni Przedsiębiorczego Studenta okazały się bardzo udanym wydarzeniem cieszącym się dużym zainteresowaniem studentów i absolwentów Uczelni. Na trwałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Biuro Karier "PARTNER".

Cele Dnia Przedsiębiorczego Studenta :

• kształtowanie postawy przedsiębiorczej i rozwój kompetencji miękkich jako element priorytetowy zwiększający szansę zdobycia wymarzonej pracy
  • promocja idei przedsiębiorczości i samozatrudnienia,
  • rozwijanie pasji przedsiębiorczej wśród studentów (zwiększanie świadomości i motywacji),
  • stymulowanie przedsiębiorczych postaw młodych ludzi, zachęcanie ich do zakładania własnej działalności gospodarczej,
  • kształtowanie potencjału kompetencyjnego uczestników poprzez zdobywanie wiedzy praktycznej,

Program wydarzenia obejmował część konferencyjną i konsultacje tematyczne realizowane w podgrupach.

Jako prelegenci podczas Dnia Przedsiębiorczego Studenta wystąpili :

• Anita Moczulak , doradca zawodowy Biuro Karier „Partner” PUZ w Ciechanowie prezentacja „Kompetencje miękkie czyli uniwersalne umiejętności”.
  • Powiatowy Urząd Pracy Ciechanowie – prezentacja „Wsparcie w uruchamianiu działalności gospodarczej”.
  • Sylwester Czaplicki Kierownik Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego z prezentacją „ERASMUS+ szansą dla przedsiębiorczych”
  • Małgorzaty Piechny p.o. Kierownika Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zatytułowana „Młodzi Przedsiębiorczy” (w ramach współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie z PUZIM w Ciechanowie)

Podczas spotkań udostępniono uczestnikom materiały informacyjne w postaci publikacji, broszur i ulotek informacyjnych dot. prezentowanej tematyki oraz usług świadczonych przez Ciechanowski Powiatowy Urzędu Pracy w Ciechanowie z zakresu udzielania pomocy osobom młodym zamierzającym uruchomić działalność gospodarczą i chcących skorzystać ze wsparcia urzędów pracy.

Udostępniony został także link do kontaktu z doradcami i specjalistami z WUP Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jako przykłady pozytywnych postaw przedsiębiorczych, zaprezentowane zostały sylwetki absolwentów naszej Uczelni między innymi:

• Jarosław Leszczyński absolwent pedagogiki, jest cenionym pracownikiem administracji
  • Paulina Bielska, absolwentka ekonomii, pracuje w branży informatycznej jako młodszy specjalista ds. operacyjnych. Pracę zdobyła po zakończeniu praktyk studenckich
  • Tomasz Grzeszczak, absolwent pielęgniarstwa, doświadczenie zawodowe w wyuczonym zawodzie posiada zarówno w Polsce jak i za granicą. Permanentnie podnosi swoje kwalifikacje oraz uzyskał specjalizację w zawodzie pielęgniarza.
  • Monika Długińska, absolwentka pielęgniarstwa, wykładowca na naszej Uczelni, doświadczona pielęgniarka, która dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami
  • Marcin Mackiewicz, absolwent rolnictwa, pracuje w zawodzie jako laborant
  • Mariusz Burkacki, absolwent pielęgniarstwa, pracuje od czasu ukończenia studiów jako pielęgniarz w miejscowym szpitalu
  • Katarzyna Sopuch, studentka pedagogiki, pracuje jako nauczyciel przedszkolny
  • Kamila Gross, tegoroczna absolwentka pielęgniarstwa, która wkrótce po otrzymaniu dyplomu otrzymała nie tylko zatrudnienie ale na oddziale szpitalnym, który był jej wymarzonym miejscem.

Pomiędzy zajęciami uczestnicy Dnia Przedsiębiorczego Studenta mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji przy stoiskach Ochotniczych Hufców Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy. W tej niecodziennej sytuacji związanej z epidemią całe wydarzenie przebiegło zgodnie z przeorganizowanym planem działania. Konieczność dostosowania się do wymogów bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, zwalczaniem COVID-19 wymusiło zorganizowanie wydarzenia w pięciu mniejszych grupach. Dzień Przedsiębiorczego Studenta okazał się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię i instytucje rynku pracy a także stworzył doskonałą inspirację i motywację dla młodych ludzi.