Student

W dniach 17 - 23 czerwca 2020 r. w Gmachu Głównym Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie odbyła się III edycja Dnia Przedsiębiorczego Studenta. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Dobry Start - Akademickie Biuro Karier "PARTNER" PWSZ w Ciechanowie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Było zaplanowanym zadaniem, do realizacji w III turze projektu.

Cele Dnia Przedsiębiorczego Studenta :

• promocja idei przedsiębiorczości i samozatrudnienia,
  • rozwijanie pasji przedsiębiorczej wśród studentów (zwiększanie świadomości i motywacji),
  • stymulowanie przedsiębiorczych postaw młodych ludzi, zachęcanie ich do zakładania własnej działalności gospodarczej,
  • kształtowanie potencjału kompetencyjnego uczestników poprzez zdobywanie wiedzy praktycznej.

Program wydarzenia obejmował część konferencyjną i konsultacje tematyczne realizowane w podgrupach.

Jako prelegenci podczas Dnia Przedsiębiorczego Studenta wystąpili :

• Beata Zielińska Komendant Hufca7-3 w Mławie, doradca zawodowy, (w ramach współpracy Hufca z PUZ w Ciechanowie), prezentacja zatytułowana „Przedsiębiorczy, na rynku pracy? ”
  • Anita Moczulak , doradca zawodowy Biuro Karier „Partner” PUZ w Ciechanowie prezentacja „Aktywne wejście na rynek pracy”.

W ramach współpracy Biura Karier „Partner” PUZ w Ciechanowie z Wojewódzkim Urzędem Pracy filia w Ciechanowie przedstawiona została prezentacja Małgorzaty Piechny p.o. Kierownika Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zatytułowana „Młodzi Przedsiębiorczy”.

Podczas spotkań udostępniono uczestnikom materiały informacyjne w postaci publikacji, broszur i ulotek informacyjnych dot. prezentowanej tematyki oraz usług świadczonych przez Ciechanowską Filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie z zakresu udzielania pomocy osobom młodym zamierzającym uruchomić działalność gospodarczą i chcących skorzystać ze wsparcia urzędów pracy. Udostępniony został także link do kontaktu z doradcami i specjalistami z WUP Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowością podczas Dnia Przedsiębiorczego Studenta było wystąpienie Sylwestra Czaplickiego Kierownika Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego zatytułowane „ Zalety programu Erazmus +”

Pomiędzy zajęciami uczestnicy Dnia Przedsiębiorczego Studenta mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji przy stoiskach Ochotniczych Hufców Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W tej niecodziennej sytuacji związanej z epidemią całe wydarzenie przebiegło zgodnie z przeorganizowanym planem działania. Konieczność dostosowania się do wymogów bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, zwalczaniem COVID-19 wymusiło zorganizowanie wydarzenia w mniejszych grupach i podzielenie uczestników na pięć tur. Dzień Przedsiębiorczego Studenta okazał się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, i instytucje rynku pracy.