Student

stp 2017Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, jako uczelnia kształcąca na kierunkach o profilu praktycznym, po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. ŚTP jest to ogólnoświatowa inicjatywa, której celem jest wspieranie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży.

W tym samym czasie, na całym świecie odbywają się spotkania młodych ludzi z pracodawcami, mentorami i inwestorami.
15 listopada w godz. 10:00 – 13:00 pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy - filii w Ciechanowie, na zaproszenie Biura Karier „Partner” przeprowadzali konsultacje z zakresu przedsiębiorczości dla osób przygotowujących się do założenia własnej firmy. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Spotkanie zatytułowane „Pierwsze kroki we własnym biznesie” to wydarzenie które wspiera rozwój postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi. Podczas spotkań indywidualnych studenci mieli możliwość dowiedzieć się na temat formalności i procedur związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy mogli uzyskać informacje m.in. na temat rejestracji jednoosobowej działalności, dostępnych form opodatkowania dochodów firmy, formalności rejestracyjnych i dokumentacji obowiązującej w ZUS.