Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

6 cr

W ostatni wtorek, w murach Wydziału Nauk Technicych i Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie – Filii w Mławie gościliśmy uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Mławie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Zaproszeni goście zostali oficjalnie powitani przez dr Renatę Dzik – Dziekan Wydziału, a dr Rafał Panfil - Prodziekan Wydziału przybliżył ofertę edukacyjną oraz warunki studiowania w Mławie.

W programie spotkania znalazł się wykład dra Stanisława Ejdysa dotyczący transformacji transportu w duchu ekologicznym, a w szczególności kierunków rozwoju transportu i wykorzystania alternatywnych źródeł zasilania pojazdów. Szczególnym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się kwestia wydajności i opłacalności wykorzystania aut elektrycznych.

Po niezwykle ciekawym wykładzie uczniowie udali się do laboratoriów, w których zostały przeprowadzone warsztaty w zakresie wykorzystania monitoringu wizyjnego i systemów informatycznych w logistyce, a technik kryminalistycznych wykorzystywanych w trakcie postępowania na miejscu zdarzenia. Mgr inż. Piotr Świetlicki zademonstrował uczniom możliwości monitoringu w nadzorowaniu transportu oraz zaprezentował część funkcjonalności systemów MES Qguar (zarządzanie produkcją), TMS Qguar (zarządzanie transportem) i WMS Pro Qguar (zarządzanie magazynem). Ppłk SG mgr Zdzisław Smardzewski poprowadził natomiast zajęcia dotyczące praktycznych aspektów kryminalistyki.

W trakcie spotkania, wszyscy uczniowie mieli również okazję indywidualnie spotkać się z wykładowcami i porozmawiać o warunkach studiowania na naszej uczelni. Zdaniem uczestników, spotkanie to było źródłem cennych doświadczeń.

To nie ostatnie przedsięwzięcie promocyjne kadry Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie. O kolejnych poinformujemy niebawem.