Wydział Nauk Technicznych i Społecznych
W sobotę 08.10.2022 r. odbyło się spotkanie organizacyjne dla studentów pierwszych roczników kierunków studiów prowadzonych na naszym Wydziale tj. bezpieczeństwa wewnętrznego, elektroniki i telekomunikacji oraz logistyki. Spotkanie rozpoczęła dr Renata Dzik - Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im Ignacego Mościckiego – Filii w Mławie witając nowych studentów oraz przedstawiając kadrę zarządzającą Wydziału.
W trakcie spotkania studenci zostali poinformowani o najważniejszych zasadach obowiązujących na Uczelni, prawach i obowiązkach studenta oraz wielu innych możliwościach, które stwarza studiowanie, w tym również o działalności kół naukowych i systemie stypendialnym. Ponadto, studentom pierwszych roczników przekazano harmonogram najważniejszych wydarzeń i zaplanowanej organizacji roku akademickiego. Jednym z kluczowym elementów zorganizowanego spotkania było szkolenie w zakresie wykorzystania uczelnianych zasobów informatycznych, które poprowadził mgr Rafał Kostka.
Po spotkaniu zostało przeprowadzone obligatoryjne szkolenie BHP, w trakcie którego studenci zapoznali się z procedurami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasadami bezpiecznego studiowania. Szkolenie poprowadził mgr Zbigniew Świtkowski.
Wydziałowe Spotkanie Organizacyjne jest cykliczną inicjatywą podejmowaną przez Władze Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych, mającą na celu efektywną integrację środowiska akademickiego i adaptację jej nowych członków. W roku akademickim 2022/2023 do naszej społeczności dołączyło 126 nowych studentów.