Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

Warsztaty organizowane przez Wydział Nauk technicznych i Społecznych cieszą się dużą popularnością. Po raz kolejny, w odstępie zaledwie dwóch dni, mieliśmy okazję gościć uczniów szkół średnich. Siódmego kwietnia zawitali do nas uczniowie I LO CN – B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie oraz Zespołu Szkól nr 2 w Mławie. Spotkanie rozpoczął Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego dr Rafał Panfli, który podziękowała za zainteresowanie Wydziałem i przybliżył ofertę edukacyjną oraz warunki studiowania w Mławie. Następnie wykład konwersatoryjny na temat uwarunkowań i powiązań bezpieczeństwa człowieka z pieniądzem poprowadził dr hab. Andrzej J. Kozłowski. Czym jest pieniądz? Czy to środek płatniczy, środek inwigilacji, środek zniewolenia, broń – to tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas wystąpienia. Po części wykładowej uczniowie udali się na warsztaty. Zajęcia z zakresu kryminalistyki prowadzone przez mł insp. mgr Annę Ostrowską oraz ppułk. Zdzisława Smardzewskiego pozwoliły na przybliżenie technik stosowanych w kryminalistyce w tym oględzin miejsca zdarzenia oraz procesu zabezpieczania śladów. Przeprowadzone zostały również zajęcia w pracowni logistycznej, gdzie uczniowie pod kierunkiem mgra Piotra Świetlickiego poznawali podstawowe funkcje systemów informatycznych stosowanych w branży logistyczno – transportowej. Przeanalizowano część możliwości takich systemów jak: MES Qguar (zarządzanie produkcją), Qguar (zarządzanie transportem), WMS Pro Qguar (zarządzanie magazynem). Dużym zainteresowaniem cieszył się również symulator tachografu pozwalający na szczegółową analizę czasu pracy kierowcy. Zajęcia prowadzone na Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie znalazły uznanie w oczach uczniów i nauczycieli, którzy docenili doskonały poziom merytoryczny oraz praktycznych charakter przekazywanej wiedzy i umiejętności.