Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

Kilka dni temu dobiegła nas bardzo smutna informacja o śmierci Pana Profesora Janusza Połoma, wieloletniego wykładowcy naszej uczelni na kierunku "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna".

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy fakt, że Pana Profesora nie ma już wśród nas. W sposób szczególny wspominamy go my - jego studenci, absolwenci dziennikarstwa. Wciąż mamy w pamięci wszystkie wykłady, ćwiczenia fotograficzne, wycieczki z aparatem w ręku i bezcenną wiedzę o fotografii, którą nam przekazał. Cały czas wydaje nam się, że to wszystko działo się wczoraj...

Dziękujemy Ci, Drogi Profesorze, że nauczyłeś nas spoglądać na otaczający nas świat okiem uważnych obserwatorów. Dziękujemy, że wpoiłeś nam zamiłowanie do fotografii - sztuki, którą tak ukochałeś i której poświęciłeś całe życie. Dziękujemy za rozbudzenie w nas pasji do dokumentowania chwil, które przeżywamy. Dziękujemy za każdą prywatną rozmowę, radę i motywację do osobistego rozwoju. Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności i żadne słowa nie wyrażą żalu, jakim okryła nas wiadomość o Twojej śmierć. Nie mówimy "żegnaj", bo jak powiedział ks. Jan Twardowski: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Ty na zawsze będziesz trwał w pamięci ludzi, którzy spotkali Cię na swej drodze, ponieważ pozostawiłeś po sobie wspaniałe zdjęcia, w których zakląłeś swoją postać. Będą nam one o Tobie przypominać ilekroć na nie spojrzymy, dostrzeżemy w nich cząstkę Ciebie.

Zatem do widzenia, Profesorze – Twoi studenci.