Edytuj nagłówek
Wydawnictwo

Strona internetowa czasopisma "Studia Mazowieckie"
https://studiamazowieckie.pansim.edu.pl/

ISSN 1231-2797

Adres redakcji:

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
ul. Narutowicza 9

06-400 Ciechanów

pok. 215

tel./fax (23) 672 20 50

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny: dr Zbigniew Ptasiewicz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Studia Mazowieckie" zostały założone w 1991 roku jako pismo społeczno-historyczne. Założycielem oraz wydawcą było Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział w Ciechanowie, a jego partnerem strategicznym Ciechanowskie Towarzystwo Naukowe. Czasopismo współpracowało z Krajowym Ośrodkiem Dokumentacji Regionalnych Towarzystw Kultury. W latach 2005–2019 jego wydawcą była Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora (od końca roku 2013 współwydawcą była PWSZ w Ciechanowie). Przez te lata czasopismo ukazywało się jako kwartalnik. Na jego łamach ukazywały się artykuły o tematyce historycznej, socjologicznej i politologicznej, poświęcone głównie Mazowszu.

Od roku 2019 samodzielnym wydawcą jest Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, a czasopismo jest półrocznikiem. Jego struktura obejmuje: rozprawy i szkice, źródła i materiały, recenzje i artykuły recenzyjne. Dominują opracowania naukowe z zakresu historii, w tym opisy dziejów mazowieckich małych ojczyzn, a także opracowania z zakresu szeroko rozumianego ruchu regionalnego na Mazowszu. Prezentowane są również opracowania socjologiczne i politologiczne.

Czasopismo „Studia Mazowieckie” umieszczone jest w wykazie czasopism naukowychi recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych (Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r.) Unikatowy Identyfikator Czasopisma: 201665. Liczba punktów: 40.

Do zamieszczenia w czasopiśmie przyjmowane są teksty dotychczas niepublikowane. Nad właściwym poziomem merytorycznym i edytorskim czuwa Redakcja, Rada Naukowa oraz zespół recenzencki. Nadsyłane teksty są dopuszczane do druku po uzyskaniu dwóch pozytywnych recenzji. Przed skierowaniem do druku materiały poddawane są korekcie edytorskiej i językowej.