Wydawnictwo

Rada naukowa

Przewodniczący: Leszek Zygner - Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, Polska

Wiceprzewodniczący: Radosław Lolo - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie - filia: Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Polska

Członkowie:

• Roman Baron (Instytut Historii Czeskiej Akademii Nauk w Pradze, Czechy)
  • Marian Dygo (Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – filia: Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Polska)
  • Waldemar Graczyk (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Polska)
  • Grzegorz Koc (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, Polska)
  • Aleksander Kociszewski (Ciechanowskie Towarzystwo Naukowe, Polska)
  • Istvan Kovacs (Instytut Historii Węgierskiej Akademii Nauk w Budapeszcie, Węgry)
  • Waldemar Könighaus (Akademia Nauk w Getyndze, Niemcy)
  • Pavel Krafl (Uniwersytet Masaryka w Brnie, Czechy)
  • Ryszard Małowiecki (Stowarzyszenie Historyków Sztuki w Warszawie, Polska)
  • Zbigniew Ptasiewicz (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie; Ciechanowskie Towarzystwo Naukowe, Polska)
  • Zbigniew Siemiątkowski (Uniwersytet Warszawski, Polska)
  • Antoni Krzysztof Sobczak (Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie, Polska)
  • Janusz Szczepański (Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – filia: Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Polska)
  • Jolanta Załęczny (Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – filia: Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Polska)
  • Katarzyna Szymańska (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. I. Mościckiego w Ciechanowie)

• Zbigniew Ptasiewicz - redaktor naczelny
  • Monika Szeszko-Zaborowska - sekretarz redakcji