Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych

W dniach 20 i 27 maja 2014 w budynku PWSZ w Ciechanowie, przy ulicy Narutowicza 9 odbył się kurs tworzenia stron internetowych w programie WordPress. W szkoleniu uczestniczyło dziewięciu studentów z kierunków: Ekonomia, Informatyka oraz Inżynieria Środowiska oraz jeden pracownik PWSZ w Ciechanowie.

Szkolenie organizowane było przez studentów Zakładu Mechaniki i Inżynierii Środowiska pod opieką merytoryczną i dydaktyczną mgr Marty Leszczyńskiej - Wydziałowego Koordynatora do współpracy z Biurem Karier "PARTNER", działającego w PWSZ w Ciechanowie. Patronat nad szkoleniem sprawowało Koło Naukowe Przyszłych Inżynierów.

Szkolenie odbywa się w ramach zadania - lepsze przygotowanie studentów i absolwentów PWSZ do wejścia na rynek pracy. Rozwijanie kompetencji, kształcenie umiejętności, istotnych dla przyszłego pracodawcy.

WordPress jest bardzo dobrym skryptem do prowadzenia bloga lub projektowania strony internetowej. Jest to jedno z najłatwiejszych narzędzi tworzenia stron, oferujące wspaniały zestaw zarówno dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników.

Zorganizowanie kursu miało na celu propagowanie idei pod hasłem ?Studenci dla studentów?. W ten sposób studenci zapoczątkowali inicjatywę i zachęcili innych studentów PWSZ w Ciechanowie do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Korzyści z ukończenia kursu:

• Wiedza i umiejętność tworzenia stron internetowych
  • Łatwość kontaktu z klientem
  • Nabycie/podwyższenie kompetencji ICT w zakresie tworzenia stron internetowych udokumentowane zdobyciem zaświadczenia ukończenia kursu WordPress
  • Wzrost pozycji na rynku pracy