Edytuj nagłówek
Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
Edytuj nagłówek
Aktualności

 

"Zanim zostaniesz absolwentem rozejrzyj się za pracą"


W dniu 5 grudnia 2013 roku odbyły się w naszej Uczelni I Akademickie Targi Pracy. Organizatorem targów było Biuro Karier ?Partner? Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i ciechanowska filia Wojewódzkiego Urząd Pracy. Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół  ponadgimnazjalnych. Targi  miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy i odbywały się na kilku płaszczyznach:  Strefa prezentacji  - przedstawiciele  lokalnych     pracodawców, młodzi ludzie  biznesu; Strefa doradcza -  warsztaty, porady, informacje, szkolenia -  instytucje rynku pracy; Strefa wystawców ? stoiska informacyjne zaproszonych pracodawców.      Powitania gości i otwarcia I Akademickich Targów Pracy dokonali J.M. Rektor Pan Docent Leszek Zyner i Pan Jakub Gwoździk Dyrektor WUP filia w Ciechanowie. Głos zabrał również Pan Sławomir Morawski Starosta Powiatu Ciechanowskiego.

W pierwszej części spotkania, uczestnicy targów wzięli udział  w  prezentacjach przedstawicieli zaproszonych pracodawców m.in. : LG Electronics , Wojskowej  Komendy Uzupełnień , firmy Kross   oraz firmy Metalkunszt  Adriana Krzykowskiego,  którego prezentacja wzbudziła  ogromne zainteresowanie. Był to dobry  przykład młodego człowieka, który po ukończeniu studiów  założył własną firmę i sam stworzył sobie warsztat pracy.

Po prezentacjach rozpoczął się panel dyskusyjny, do którego jako ekspertów zaproszono: Rektora  Leszka Zygnera,  Kanclerza PWSZ  Piotra Wójcika, prof. Andrzeja Osiadacza, dyrektora WUP Jakuba Gwoździka, dyrektora T4B Dariusza Depta i Adriana Krzywkowskiego- Metalkunszt. Panel dyskusyjny zainicjowało wystąpienie dyrektora WUP na temat sytuacji absolwentów uczelni na rynku pracy. Następnie głos zabrał rektor PWSZ omawiając temat ?Uczelnia a rynek pracy?. Swoja opinią na temat wykorzystania potencjału naukowego uczelni, perspektyw współpracy z pracodawcami i udziału studentów w lokalnych przedsięwzięciach projektowo badawczych podzielił się profesor Andrzeja Osiadacz. Panel przerodził się w burzliwą dyskusję, w której czynny udział wzięli  studenci i uczniowie zaproszonych  szkół.

            Po spotkaniu w auli PWSZ uczestnicy przenieśli się do strefy doradczej i  wystawienniczej, gdzie kontynuowano rozmowy i  prowadzono  wymianę doświadczeń.

            I Akademickie Targi Pracy okazały się dużym, udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy. Targi już przyniosły wymierne korzyści w postaci nawiązania wielu  nowych, obiecujących kontaktów między uczelnia a pracodawcami.