ORGANIZACJA SPORTOWA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO
Organizacja Sportowa Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanowi dobrowolne zrzeszenie studentów działające przy Zakładzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Organizacja ta zrzesza studentów zainteresowanych rozwojem kluczowych kompetencji przydatnych w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego – swoistej syntezy zdolności intelektualnych i sprawności fizycznej.
Głównym celem działalności Organizacji Sportowej Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest rozwój osobisty studentów osiągany poprzez kształtowanie pasji nabywania nowej wiedzy i umiejętności oraz gotowości do uczenia się przez całe życie.
Cele szczegółowe Organizacji Sportowej Bezpieczeństwa Wewnętrznego:
- Holistyczny rozwój studentów w wymiarze fizycznym, psychicznym i społecznym
- Rozwój umiejętności w zakresie taktyki i technik strzelectwa, interwencji, samoobrony i pierwszej pomocy
- Rozwój umiejętności w zakresie krytycznego myślenia, analizy danych, oceny sytuacji i wywierania wpływu
- Kształtowanie wśród studentów postawy otwartości i szacunku wobec innych, umiejętności pracy w zespole i budowania braterskich relacji
- Popularyzacja kariery zawodowej w służbach mundurowych i innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa
- Promocja kultury akademickiej, uczelni, wydziału i kierunku
Organizacja Sportowa Bezpieczeństwa Wewnętrznego realizuje powyżej określone cele poprzez:
- Projekty edukacyjne
- Badania naukowe
- Wizyty studyjne
- Szkoleniowe obozy taktyczne
- Spotkania i warsztaty tematyczne
- Szkolenia umiejętności praktycznych
- Współpracę ze środowiskiem akademickim
- Współpracę ze otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni
- Promocję kierunku, wydziału i uczelni
- Inne zaproponowane przez studentów formy działalności
Opiekun Koła: dr Rafał Bartłomiej Panfil
Wspomnienia z SecurityCamp
Kasia Zalewska, studentka II roku: Wyjazd na obóz SeciurityCamp’18 to było dla mnie totalne zaskoczenie, które potrafi przenieść w zupełnie inny świat. Byliśmy oderwani od rzeczywistości i miejskiego zgiełku i wykonywaliśmy ćwiczenia taktyczne, które przydały się w czasie ostatecznego starcia – gry wojennej. Adrenalina i silne emocje były zapewnione, a wszystko to działo się w super towarzystwie.
Magdalena Bogdańska, studentka II roku: Obóz tylko dla wytrwałych. Począwszy od kilkugodzinnej musztry w palącym słońcu, przez kilkunastokilometrowy wymarsz w las w temperaturze 28 stopni. (…) Czynności, które na zawsze zostaną w mojej pamięci to strzelanie pod ostrzałem i strzelanie z jadącego samochodu w ukrywający się cel…
Mateusz Sałęga, student III roku: Byłem na obozie po raz drugi i mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja na trzeci bądź czwarty raz. Ten tydzień zapamiętam do końca życia. Obsługa broni, integracja z innymi uczestnikami, marsze ubezpieczone, czy strzelanie z samochodu to tylko część z dużego asortymentu atrakcji oferowanych na Security Camp’18. Wielka pochwała również należy się instruktorowi za wielkie zaangażowanie oraz profesjonalne prowadzenie ćwiczeń.
Arleta Orzoł, studentka III roku: Studenci pod okiem weterana, uczestnika wielu zagranicznych misji przeszli instruktaż związany z prowadzeniem działań wojskowych w pomieszczeniach zamkniętych, na terenach otwartych, a także w jaki sposób posługiwać się bronią krótką i długą prowadząc ostrzał z pojazdu.
Michał Skupiński, student II roku: Po raz drugi miałem okazję uczestniczyć w SecurityCamp i za każdym razem kiedy wracam, cały rok tylko czekam na kolejną edycję. Czym to jest spowodowane? Obóz otoczony jest fantastyczną aurą, atmosfera jest nie do opisania, jest po prostu niesamowicie. Każdy dzień dostarczał ogromu emocji, a przede wszystkim adrenaliny.
Karolina Jabłońska, studentka II roku: Fenomenalna zabawa i oryginalne atrakcje. Rygor i dyscyplina sprawiły, że można było poczuć się jak w prawdziwym wojsku, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Podczas SecurityCamp’18 każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność, a zdobyta wiedza pomoże w przyszłości tym, którzy poważnie myślą o pracy w służbach mundurowych. Pomiędzy ćwiczeniami - rozrywka i zabawa w świetnym towarzystwie.
Adam Jezierski, student II roku: Podobało mi się to że zadania były organizowane tak jak na misjach sił zbrojnych poza granicami kraju. Dlaczego polecam wyjazd na obóz? Ponieważ panuje tam niepowtarzalna atmosfera, można przeżyć niezwykłą przygodę i poznać nowych „towarzyszy broni”.
Rafał Brzewcy: student I roku: Pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w SecurityCamp’18 i już nie mogę się doczekać następnej edycji. Podczas obozu nauczyłem się kilku umiejętności związanych z czarną i zieloną taktyką oraz pracy z bronią w warunkach wysokiego stresu. Na obozie panowała świetna atmosfera. Wyjazd na obóz mogę polecić bez cienia wątpliwości, bo nie dość, że jest to świetna przygoda to można nauczyć się tam wielu umiejętności przydatnych w pracy w służbach mundurowych oraz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach.
(fragmenty artykułu, który został opublikowany w PULS CIECHNOWA)