Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych

W dniu  09.02.2017 r. delegacja pracowników i studenci Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie wzięli udział w Startup Europe Week . To już druga edycja tego wydarzenia w tym roku zorganizowanego w MODR oddział Poświętne. Tam też znajduje się siedziba Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, czyli, obok,Inkubatora Talentów, Płońskiej Izby Gospodarczej i BT Progress, organizatora tego spotkania.

W tym roku postawiono na zaprezentowanie jak największej ilości projektów StartUp oraz przekazaniu wiedzy na temat zakładania StartUp’ów na Mazowszu. Wiele firm i StartUp'ów biorących udział w wydarzeniu miało własne stoiska, na których można było porozmawiać z zespołami prowadzącymi projekty. Zaproszonych zostało kilku inwestorów, którzy poszukują ambitnych i ciekawych pomysłów, w które będą mogli zainwestować. Wiele firm, które przyjęły zaproszenie na StartUp Europe Week Płońsk 2017, działa w sektorze nowych technologii. I tu ciekawostka, na stoiskach prezentowane były m.in. druk w technologii 3D, ożywiane roboty z klocków LEGO, samowystarczalne domy wytwarzające energię czy inteligentne domy, w których w zasadzie każde urządzenie sterowane jest na odległość. Dlatego warto było tam  być!