Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych

„Młodzi – Ambitni – Kompetentni”
image025

W dniu 22 grudnia 2018 roku w PWSZ w Ciechanowie odbyło się uroczyste zakończenie dwóch z pięciu modułów projektu "Młodzi - Ambitni - Kompetentni" realizowanego przez PWSZ w Ciechanowie w partnerstwie z Fundacją Regeneracja. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem projektu jest rozwijanie kluczowych kompetencji dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat z powiatu ciechanowskiego.

Kompetencje zrealizowane w 2018 roku:

• informatyczne „ Moduł ICT”
  • matematyczno – przyrodnicze „Moduł MP”

Kompetencje do zrealizowania w 2019 roku:

• przedsiębiorcze
  • kreatywne
  • krytycznego myślenia

W imieniu Władz Uczelni, Pani Piotr Wójcik, Kanclerz PWSZ w Ciechanowie, złożył uczestnikom projektu życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dziękując za zaangażowane i wspaniałą realizację pierwszego etapu projektu.

W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, uczestnikom projektu zostały wręczone certyfikaty potwierdzające ukończenie „Modułu ICT” i „Modułu MP”.

Dodatkowo wręczone zostały certyfikaty „HOUR OF KODE”, ponieważ uczestnicy w trakcie zajęć z „Modułu ICT”, uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji o nazwie GODZINA KODOWANIA – HOUR OF KODE. Jest to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki, rozwiązując zadania dostosowane do wieku uczestników.

Terminy zajęć w 2019 roku. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00 – 14.15.

05.01 s

09.02 s