MISJA:
Wyrażamy głębokie przekonanie, że Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych jest ważną społecznością Uczelni, stanowiącą partnerską wspólnotę studentów, nauczycieli i innych pracowników.
Wyrażamy nadzieję, iż można zbudować jedność w różnorodności. Ufamy, iż w oparciu o te kardynalne cnoty osiągniemy zamierzone cele.
Naszym celem jest :
- sprawne i skuteczne organizowanie kształcenia studentów w celu uzyskania dyplomu licencjata pielęgniarstwa;
- wypracowanie atmosfery entuzjazmu dla kształtowania rozwoju ogólnego, profesjonalnego i naukowego każdego członka społeczności Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych – Kierunku Pielęgniarstwo;
- dążenie do rozwoju badań naukowych w zakresie pielęgniarstwa;
- nauczanie poprzez wprowadzanie nowoczesnych metod nauczania;
- wyposażenie studentów w kompetencje zawodowe zgodnie z Polską Ramą Kwalifikacji;
- przygotowanie studentów do pełnienia ról zawodowych dostosowanych do zmieniających się potrzeb rynku pracy;
- podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli akademickich we współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami dydaktyczno – naukowymi;
- pozostawanie w świadomości naszych absolwentów jako nieustającej Alma Mater.
Wyrażamy :
- entuzjazm dla idei humanizmu w pielęgniarstwie i kształtowania troski o człowiekaw każdym miejscu i w każdym czasie;
- chęć wprowadzania innowacji dla doskonalenia procesu dydaktyczno-wychowawczego;
- wolę pracy zespołowej zarówno w codziennej działalności dydaktycznej jak i w badaniach naukowych;
- wolę współpracy z przyszłymi pracodawcami w zakresie ewaluacji procesu kształcenia oraz identyfikowania kwalifikacji i wiedzy absolwentów kierunku pielęgniarstwa, oczekiwanej na rynku pracy.
WIZJA:
Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych w obszarze nauczania pielęgniarstwa dostrzega potrzeby środowiska lokalnego, regionu i kraju. Ponadto uwzględniane zostają potrzeby rynku pracy oraz otoczenia społecznego. Współpraca z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi pozwala na konstruowanie programów kształcenia uwzględniających najnowsze osiągnięcia teorii i praktyki pielęgniarskiej. Współpraca z zakładami leczniczymi umożliwia studentom zdobywanie pożądanych kwalifikacji zawodowych i wykorzystanie ich na oferowanych stanowiskach pracy.
Absolwenci kierunku pielęgniarstwo otrzymują dyplom licencjata pielęgniarstwa uznawany w kraju i Unii Europejskiej, który potwierdza zdobyte kwalifikacje w zakresie wiedzy, umiejętności i postaw zawodowych. Zdobyte kwalifikacje potwierdzone dyplomem są spójne z sylwetką zawodową absolwenta i umożliwiają podejmowanie pracy na stanowiskach oferowanych w podmiotach leczniczych różnego typu. Wydział nieustannie doskonali w zakresie pielęgniarstwa wszystkie obszary działalności na rzecz studentów, pracowników dydaktycznych, administracji i bazy materialnej. Wydział zapewnia studentom i pracownikom dydaktycznym warunki umożliwiające rozwój zawodowy oraz mobilność krajową i zagraniczną.