Umowa patronacka dotyczy przede wszystkim kształcenia studentów i prowadzenia przewodów doktorskich i habilitacyjnych dla pracowników naukowych. Studenci PWSZ będą mogli kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. Otwiera ona również drogę do realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych i badawczych. Obustronna współpraca ma przynieść korzyści zarówno dla studentów jak i kadry naukowej- powiedziała profesor Tamara Zacharuk, Rektor siedleckiej uczelni.

W trakcie spotkania podjęty został również temat kształcenia osób niepełnosprawnych. Doświadczenia Uniwersytetu w Siedlcach są bardzo istotne dla zabezpieczenia problemu osób niepełnosprawnych i według Pana Rektora mogą być wykorzystywane we współpracy.

Istotną przesłanką początku współpracy jest fakt, że od semestru letniego inżynierowie rolnictwa rozpoczynają studia magisterskie na Uniwersytecie w Siedlcach.