Małgorzata Kwestarz ? od 1993 roku związana jest z Politechniką Warszawską. Od 2011 roku jest adiunktem w Zakładzie Systemów Ciepłowniczych i Gazowniczych, Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz starszym wykładowcą w Zakładzie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.
W 1994 roku ukończyła Wydział Inżynierii Środowiska PW broniąc pracę magisterską pt "Metody modernizacji kotłów węglowych typu WR". Tytuł doktora nauk technicznych w zakresie inżynieria środowiska otrzymała w 2011 roku po obronie rozprawy pt. "Analiza wpływu zasobnika ciepła na parametry pracy sieci ciepłowniczej". W latach 1998-2000 odbyła dwa staże naukowe na Politechnice w Hajfie w Izraelu i w Waszyngtonie DC w USA oraz jeden staż asystencki w biurze poselskim na stanowisku doradcy w Parlamencie Unii Europejskiej Brukseli w 2014 r. Głównym jej zadaniem była konsultacja i zamknięcie pracy nad kształtem projektu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania (MCP). Od 2000 roku współpracuje początkowo w ramach projektu GEF (Global Environment Facility) obecnie realizując projekty bieżące z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jako doradca merytoryczny aktywnie współpracuje z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwie Polskie. Od 2000 roku jest audytorem energetycznym a od 2002 certyfikowanym zarządcą energetycznym (CEM). Tytuł praktycznie w Polsce nieznany, ale w Unii Europejskiej jest to tytuł specjalisty w zakresie zarządzania i gospodarowania energią. Od 2009 roku posiada państwowe uprawnienia do sporządzania i wystawiania Świadectw Energetycznych Budynków. W latach 2011-2013 realizowała grant Naukowcy dla Gospodarki Mazowsza, w którym była liderem projektu pt. "Analiza i ocena poziomu ryzyka w przedsiębiorstwie". W latach 2013-2014 kontynuowała prace w grancie pt. Staż szansą dla naukowca, realizowanym w firmie Fluid Systems Sp. z o.o. w Warszawie w partnerstwie z PAIP i Poznańskim Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości.
Obecnie jest sekretarzem studiów podyplomowych "Inżynieria Gazownictwa" i Zrównoważone systemy zaopatrzenia w energię i świadectwa energetyczne budynków". Była współorganizatorem i pierwszym sekretarzem studiów podyplomowych "Nowoczesne systemy ciepłownicze". W 2008 roku znalazła się w gronie beneficjentów w programie "Współpraca pracowników sfery B+R z ekspertami w wypracowaniu praktycznego modelu funkcjonowania CTT najlepszą szkołą innowacji, zarządzania badaniami rozwojowymi i komercjalizacji ich rezultatów: innowacje, instytucje otoczenia biznesu i zarządzanie technologią" w ramach programu UE Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności. Od 2006 roku (z trzyletnią przerwą) piastuje stanowisko wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Karczewie
Dr inż. Malgorzata Kwestarz prowadzi także działalność non-profit przewodnicząc dwóm komisjom rewizyjnym. Jedna z obszaru działalności zawodowej to Komisja Rewizyjna Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Druga to działalność kulturalno-oświatowa Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Miłośników Kultury śródziemnomorskiej Mediteralma. Dr inż. Małgorzata Kwestarz jest promotorem ponad 60 prac dyplomowych (inżynierskich i magisterskich), autorem licznych artykułów w periodykach branżowych i prezentacji na konferencjach a także ekspertyz i opracowań o charakterze naukowo-badawczym.