LUBLIN, 12 grudnia 2019
Podczas szkolenia przedstawione będą warunki formalne udziału w konkursie MSCA RISE oraz praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania i złożenia wniosku projektowego. Szczególnie zapraszamy osoby, które zainteresowane są udziałem w programie Horyzont 2020 a nie mają jeszcze doświadczenia w ubieganiu się o dofinansowanie i w realizacji grantów finansowanych bezpośrednio przez Komisję Europejską. Zgłoszenia do 11 grudnia br.
Więcej informacji na stronie:
MSZ (źródło: kpk.gov.pl)
15 marca Komisja Europejska uruchomiła otwarte konsultacje programu pracy NMBP na lata 2018-2020.
Zebrane opinie będą stanowiły istotny wkład do przygotowywanego programu. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w tych konsultacjach.
Informacje wprowadzające dotyczące przygotowań programu Pracy NMBP 2018-2020 są dostępne na stronie:
https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en/nmbp-work-programme-2018-2020-preparation
Dokument wprowadzający do konsultacji (pdf) można pobrać tutaj:
https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/sites/horizon2020/files/NMBP_Stakeholder_consultation.pdf
Państwa opinie prosimy przesyłać bezpośrednio do Komisji dnia 2 maja 2016 r. na adres:
Szczegółowe informacje na temat wyników konsultacji zostaną udostępnione na tej stronie latem 2016 roku.
Przewodniczący KRASP, Rektor W. Banyś przekazuje komunikat Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w sprawie możliwości wzięcia udziału w ogłoszonych przez Komisję Europejską otwartych konsultacjach dotyczących nowych programów prac w Horyzoncie 2020 na lata 2018-2020. Komunikat wraz z linkami do formularzy dostępny poniżej:
Komunikat Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE
Informujemy, że na stronie internetowej Projektu RICH 2020 (Research Infrastructures Consortium for Horizon 2020) będącym siecią punktów kontaktowych Infrastruktury Badawczej zamieszczono informację o projektach zapewniających naukowcom bezpłatny dostęp (Transnational Access) do najlepszych europejskich laboratoriów, obserwatoriów, kolekcji naukowych itp.
http://www.rich2020.eu/tas_calls
Lista obejmuje projekty (tzw. Integrating Activities) z różnych obszarów badawczych i zawiera linki do stron internetowych poszczególnych projektów, poprzez które składa się wnioski o finansowanie badań (oraz kosztów podróży i pobytu na okres od 1 tyg. do 3 mies.). Wszystkie niezbędne koszty pokrywane są z budżetu każdego projektu. Warunkiem jest wyjazd do kraju innego niż kraj pobytu.
Wnioski oceniane są w procedurze konkursowej pod kątem jakości naukowej oraz zgodności proponowanych badań ze specyfiką infrastruktury. Konkursy ogłaszane są zarówno okresowo, jak i w formie naboru ciągłego. Do udziału w konkursach zachęca się szczególnie młodych naukowców, m.in. doktorantów.
W przypadku infrastruktury informatycznej (e-infrastructures) z budżetu projektów pokrywane są koszty dostępu do superkomputerów, sieci gridowych, repozytoriów, baz i banków danych itp.
Zapraszamy do korzystania z tych możliwości rozwoju!
Źródło: http://www.kpk.gov.pl/?p=26851
MSZ
Zapraszamy wszystkie osoby, które planują złożyć wniosek do programu Horyzont 2020 w obszarze "Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce" na szkolenie, które odbędzie się 9 lutego 2016.
Program szkolenia:
9:30 - 10:00 Rejestracja
10:00 - 10:45 Wymogi formalne udziału w programie Horyzont 2020 ? dokumentacja konkursowa, rodzaje projektów, kryteria oceny wniosków
10:45 - 11:30 Program Pracy w obszarze "Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce" - konkursy w latach 2016-2017
11:30 - 12:00 Przerwa
12:00 - 13:30 Przygotowanie wniosku projektowego, elektroniczny system składania wniosków
13:30 - 14:00 Podsumowanie
Więcej informacji oraz rejestracja:
http://www.kpk.gov.pl/?event=szkolenie-h2020-konkursy-w-obszarze-dzialania-w-dziedzinie-klimatu-srodowisko-efektywna-gospodarka-zasobami-i-surowce-w-2016-2017-r
Ilość miejsc ograniczona.
Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy.
MSZ
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na dzień informacyjny poświęcony możliwości udziału infrastruktur badawczych w projektach Horyzontu 2020, a także możliwościom korzystania z bezpłatnego dostępu naukowców do wielu europejskich infrastruktur (zarówno tradycyjnych, jak i e-infrastruktur).
Program spotkania obejmuje informację o najbliższych konkursach, prezentację projektów z istotnym polskim udziałem oraz szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie do europejskich infrastruktur.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie:
http://www.kpk.gov.pl/?event=infrastruktura-badawcza-w-programie-horyzont-2020
W razie pytań proszę kontaktować się z Panem Wiesławem Studenckim z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE
tel.: +48-22-828-74-83
kom.: +48-502-052-236
email.:
Źródło: http://kpk.gov.pl/
MSZ
PROGRAM "GRANTY NA GRANTY" - NABÓR EKSPERTÓW!
Kontynuując działania na rzecz "Paktu dla Horyzontu 2020", Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór wniosków w ramach drugiej edycji programu "Granty na granty ? wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej".
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Krajowy Punkt Kontaktowy Programów badawczych UE (KPK PB UE) działający przy IPPT PAN, zawarły Porozumienie o Współpracy. Głównym celem porozumienia jest promocja i zwiększanie uczestnictwa polskich szkół wyższych w europejskim Programie Ramowym Horyzont 2020, między innymi poprzez działanie na rzecz umiędzynarodowienia badań oraz zwiększenia mobilności naukowców.
Nasze wspólne działania mają na celu dotarcie do najbardziej rokujących naukowców i zespołów badawczych, zapewnić im optymalne, ze strony całej Sieci KPK - w ramach posiadanych zasobów, wsparcie przy występowaniu o granty Programu Horyzont 2020 i realizacji zaakceptowanych projektów.
Informacje na temat Programu Horyzont 2020, znajdują się na linku do naszej strony www.kpk.gov.pl oraz do Portalu dla Naukowców ? www.euraxess.pl informującego zarówno polskich jak i zagranicznych naukowców, między innymi o grantach i stypendiach oraz przepisach prawno-administracjach związanych z zatrudnianiem naukowców.
Zachęcamy także do podejmowania kroków wdrażania ?Europejskiej Karty Naukowca? i ?Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych?, których to zasady zostały wpisane do umów grantowych projektów finansowanych z Programu Horyzont 2020. Zapraszamy również do odwiedzania krajowego portalu do Programu Ramowego Horyzont 2020: www.kpk.gov.pl, na którym dostępne są aktualności dotyczące Programu, informacje o bieżących wydarzeniach (w tym dniach informacyjnych, szkoleniach i warsztatach Sieci KPK) oraz informacje dotyczące poszukiwania partnerów do projektów.