Daniel Gerwatowski ? Kierownik Tłoczni Gazu Ciechanów w firmie System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ S.A. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, specjalności Inżynieria Gazownictwa. Ukończył podyplomowe studia z zakresu gazownictwa na Politechnice Warszawskiej, a w 2011 roku na tejże uczelni uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w zakresie inżynierii środowiska. W 2013 roku po ukończeniu studiów menedżerskich Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia menedżerów uzyskał dyplom Master of Busines Administration.
Od 1996 roku związany jest zawodowo z gazownictwem. Zajmował się nadzorem nad realizacją budowy części liniowej gazociągu DN 1400 Jamał - Europa w zakresie jakości wykonawstwa. Był członkiem komisji odbiorowych w poszczególnych etapach realizacji. Po przekazaniu gazociągu do eksploatacji został Kierownikiem Działu Eksploatacji Części Liniowej w Biurze Utrzymania Ruchu w spółce EuRoPol GAZ s.a., gdzie był odpowiedzialny za organizację służb eksploatacyjnych, tworzenie procedur i instrukcji eksploatacji, nadzór nad wykonywaniem obsług profilaktycznych, napraw, remontów, wykonywanie analiz eksploatacyjnych i ocen stanu technicznego. Począwszy od połowy 2004 roku, jako Zastępca Kierownika Tłoczni Ciechanów, a od 2011 roku jako Kierownik Tłoczni Ciechanów jest odpowiedzialny za całokształt prac związanych z realizacją procesu prowadzenia i utrzymania ruchu tranzytowej tłoczni gazu o mocy 50 MW.
Od kilku lat związany jest zawodowo z Politechniką Warszawską oraz Politechniką Wrocławską, gdzie prowadzi wykłady z zakresu gazownictwa. Od 2014 roku pracuje na stanowisku starszego wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.
Od 2005 roku jest członkiem (obecnie Zastępcą Przewodniczącego) Komisji Kwalifikacyjnej nr 449 przy RFSNT NOT w Ciechanowie egzaminującej i nadającej uprawnienia energetyczne. Jest również członkiem Zarządu Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Ciechanowie oraz członkiem Zarządu SKT nr 76 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ciechanowie.
W czasie pracy zawodowej współpracował z wieloma firmami branżowymi krajowymi, w tym PGNiG, BSiPG Gazoprojekt, Regionalnymi Oddziałami Przesyłu w Warszawie i Poznaniu (obecnie GAZ-System s.a.), ILF oraz zagranicznymi: WinGas, Gazprom, BielTransGaz, Eustream, MSA, RMA, Ilva i.in.
Autor kilkunastu artykułów i referatów z zakresu gazownictwa, m.in. "Współczynnik liniowych oporów przepływu w gazociągu Jamał ? Europa Zachodnia", "Praktyczne aspekty wdrożeń zmian w systemach bezpieczeństwa i sterowania na przykładzie TG Ciechanów", "Optymalizacja rozkładu obciążeń stacji przetłocznych gazociągu tranzytowego w aspekcie bezpieczeństwa przesyłu gazu". Współautor II Tomu Vademecum Gazownika "Infrastruktura Przesyłowa i Dystrybucyjna Gazu Ziemnego", praca zbiorowa, SITPNiG Kraków 2013.