Michał BednarczykMichał Bednarczyk Absolwent dwóch wydziałów Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej (2002 r.) oraz Wydział Matematyki i Informatyki (2003 r.). W 2008r. uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w specjalności geodezja i geoinformatyka. Jego rozprawa doktorska pt. "Możliwości zastosowania oprogramowania open source w systemach informacji przestrzennej" uzyskała wyróżnienie Rady Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM w Olsztynie. Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa na UWM w Olsztynie oraz jako starszy wykładowca wPaństwowej Wyższej Szkole Zawodowej wCiechanowie. Od 2003 do 2004 ? specjalista wPKP S.A. Centrala Zakład Gospodarowania Nieruchomościami wOlsztynie, 2004 ? Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno Kartograficzne OPEGIEKA Sp. z o.o. wElblągu: zespół wdrożeniowo-konsultacyjny, Wydział Geodezji iGospodarki Przestrzennej UWM: 2002-2008 doktorant, od 2008r. adiunkt wKatedrze Geodezji Szczegółowej, od 2008r. wykładowca anastępnie starszy wykładowca wPaństwowej Wyższej Szkole Zawodowej wCiechanowie. Współpracuje zfirmami iinstytucjami administracji publicznej, jako projektant iprogramista aplikacji komputerowych oraz szkoleniowiec. Niektóre projekty:

• Fluid Systems sp z o.o. - współpraca przy opracowaniu interfejsu systemu symulacji sieci gazowych SimNET,
  • Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie ? współpraca przy opracowaniu aplikacji MELIOR do pozyskiwania danych terenowych dla systemów GIS z wykorzystaniem urządzeń mobilnych,
  • Dronhouse sp. z.o.o. - opracowanie geoportalu do obsługi danych pozyskiwanych z bezzałogowych statków powietrznych (dronów),
  • Główny Urząd Geodezji i Kartografii ? serie szkoleń dla pracowników administracji państwowej,
  • PKP PLK S.A. - opracowanie aplikacji komputerowej w ramach projektu "Modernizacja trasy kolejowej oparta na inwentaryzacji szlaku i skrajni metodami pomiaru bezpośredniego i satelitarnego oraz optymalizacji parametrów trasy metodą regresji ortogonalnej".

Tematyka prowadzonych badań naukowych to: bazy danych przestrzennych, systemy baz danych, rozwiązania informatyczne iaplikacje na potrzeby geodezji, trójwymiarowe modelowanie danych przestrzennych, nawigacja ilokalizacja wewnątrz pomieszczeń, systemy rzeczywistości wirtualnej irozszerzonej, programowanie urządzeń mobilnych. Jest promotorem 25 prac dyplomowych (magisterskich iinżynierskich).
Jest autorem lub współautorem 19 publikacji naukowych wtym 12 wjęzyku angielskim, 7 wjęzyku polskim. Swoją działalność naukową prezentuje na licznych konferencjach naukowych wkraju iza granicą. Wybrane publikacje:

• Bednarczyk M., 2014 (2015), Możliwości rozszerzania funkcjonalności współczesnych systemów GIS, Monografia PWSZ pt. Informatyka i technika w dobie XXI wieku, str. 89-104, ISBN-978-83-936260-7-6,
  • Pelc-Mieczkowska R., Janicka J., Bednarczyk M., Tomaszewski D., 2015, Comparison of selected data acquisition methods for GNSS terrain obstacles modeling Acta Geodynamica et Geomaterialia Vol. 12 No. 3 (179),
  • Bednarczyk M., Biryło M., Dawidowicz K., Hlotov V., Kowalczyk K., Kwartnik-Pruc A., Pelc-Mieczkowska R., Siejka Z., Tomaszewski D, Wróbel A, 2015: Modern geodetic techniques in spatial measurement, Nacionalna knjižnica, Zagreb ISBN 978-953-6129-45-4, s 102, Croatia (Book 3), Momogr. w j. Kongr.
  • Bednarczyk M., Janowski A., 2014. Mobile Application Technology in Levelling, Czasopismo: Acta Geodynamica et Geomaterialia, Tom: 11 Zeszyt: 174
  • Bednarczyk M., Janowski A., 2014, Computer application for railway track realignment, Czasopismo: International Conference on Environmental Engineering