Dnia 26.09.2019 r. w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu odbyła się gala rozdania nagród Prezesa Zarządu ARP S. A. ogólnopolskiego konkursu dla autorów najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich związanych z tematyką zarządzania przedsiębiorstwem, restrukturyzacji i innowacji. W rozdaniu nagród wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych profesor Witold Stankowski. Honorowy patronat nad konkursem objęła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do konkursu zakwalifikowano prace z całego kraju, na podstawie których nadano tytuł magistra, inżyniera i licencjata w latach 2018-2019 w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.

Pan Adam Nitczyński, absolwent Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn zajął I miejsce w kategorii prac inżynierskich za pracę pt. “Projekt, montaż i badania układu poprawy jakości energii elektrycznej obiektu użyteczności publicznej z wykorzystaniem filtru aktywnego typu ACCuSine+”. Promotorem pracy był dr inż. Tomasz Dzik.

Na gali rozdania nagród Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie reprezentowali: laureat, Pan Adam Nitczyński, promotor pracy dr inż. Tomasz Dzik oraz Prorektor dr inż. Grzegorz Koc.

Gratulujemy laureatowi wspaniałego wyróżnienia, które jest dowodem wysokiej jakości i praktyczności prac inżynierskich realizowanych w Zakładzie Mechaniki i Budowy Maszyn PWSZ w Ciechanowie.