Akademicki Związek Sportowy

W dniach 05 – 06. Kwietnia 2024 odbyły się Akademicki Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w miejscowości Piła. Akademicki Związek Sportowy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie reprezentowała studentka I roku II stopnia logistyki Agnieszka Żebrowska.

Organizator Akademia Nauk Stosowanych w Pile na byłym wojskowym lotnisku przygotował pętle o długości 1500 metrów, na której rozgrywano zawody. W zawodach na terenie Aeroklubu Ziemi Pilskiej wzięło udział 650 osób z 55 uczelni, którzy rywalizowali w biegach na dystansie 3 i 6 km dla pań oraz 4,5 i 9 km dla panów, a także w sztafecie mieszanej 4 x 1,5 km.
Nasza zawodniczka przystąpiła do rywalizacji na dystansie 3000 metrów na który było zgłoszonych 203 zawodniczki. Na starcie zjawiło się 170 zawodniczek, bieg ukończyło 165 biegaczek.
Agnieszka Żebrowska z czasem 16 minut 3 sekundy zajęła 142 miejsce. GRATULUJEMY.