Dla osób z niepełnosprawnością

który jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt realizowany jest w dwóch etapach:

- I etap: 01.10.2022– 30.09.2023

- II etap: 01.10.2023– 30.09.2024 (rekrutacja 20 uczestników z woj. mazowieckiego)

Warunki uczestnictwa:

1. status osoby niepełnosprawnej - weryfikowany na podstawie aktualnego orzeczenia  o stopniu niepełnosprawności (do projektu będą przyjmowane osoby, które potwierdzą status osoby niepełnosprawnej, a okres uczestnictwa w projekcie będzie równy z okresem obowiązywania orzeczenia o stopniu - tzn. ważność orzeczenia nie krótsza niż 30.09.2024 r.)
  2. status studenta ostatniego roku studiów w szkole wyższej(tj. studia I stopnia, studia II stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie) lub status absolwenta szkoły wyższej uzyskany nie wcześniej niż 60 m-c przed dniem przystąpienia do projektu.
  3. status na rynku pracy: osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo,
  4. gotowość do podjęcia zatrudnienia, motywacja do zmiany, motywacja do utrzymania się w projekcie

Warunki wykluczające:

1. Równoczesny udział w realizowanym projekcie dofinansowanym z PFRON, w tym za pośrednictwem samorządu województwa lub samorządu powiatowego, w sytuacji gdy cele realizacji tego projektu zakładają osiągnięcie takich samych rezultatów jak przedmiotowy Projekt (tzn. aktywizacja zawodowa).

FORMY WSPARCIA:

1. Diagnoza sytuacji uczestnika wraz z opracowaniem Indywidualnego Planu Działania
  2. Wsparcie asystenta rynku pracy
  3. Wsparcie trenera aktywizacji
  4. grupowe warsztaty treningu pracy 16h (Tematyka: Planowanie kariery - cele zawodowe, a moje umiejętności, kwalifikacje i predyspozycje; Dokumenty aplikacyjne - CV i LM, Networking jako najskuteczniejsza metoda poszukiwania pracy; Rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować, zrobić dobre pierwsze wrażenie i nie dać się zaskoczyć rekruterowi. ABC Rynku pracy - Przepisy dotyczące prawa pracy, szczególnie dotyczące ON, orzecznictwo ON; Sztuka autoprezentacji jako niezbędny element na rozmowie o pracę)
  5. udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do uzyskania, podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych w wymiarze średnio 80 godzin (budżet ok. 3 tys. zł. tematyka np. MS Office na wszystkich poziomach zaawansowania, język angielski/niemiecki, kadry, płace i inne)
  6. Realizacja płatnego stażu zawodowego trwającego 4 miesiące, stypendium stażowe 2900 zł bb/mies. - 2262,27 netto/mies.
  7. Dodatek motywacyjny m.in. na zakwaterowanie w kwocie maksymalnie 450 zł miesięcznie.

W załączniku przesyłam plakat informacyjny.

W sprawie tego projektu osoby do kontaktu to:

Urszula Bogucka

Tel.: +48 883 340 212