7 marca 2015 r. odbył się II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, zorganizowany przez sekcję szachową TKKF Promyk w Ciechanowie i Studium Wychowania Fizycznego PWSZ w Ciechanowie. W turnieju wzięło udział 32 zawodników między innymi: z Wyszkowa, Legionowa, Warszawy, Mławy, Płońska i Ciechanowa.

Uczestników turnieju uroczyście powitał Kanclerz PWSZ w Ciechanowie mgr inż. Piotr Wójcik oraz sędzia szachowy Marian Rutkowski. Zapisy uczestników prowadziła Agnieszka Polens oraz sędzia główny Marian Rutkowski. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika.
       Faworytem turnieju był najwyżej sklasyfikowany na szachowej liście rankingowej kandydat na mistrza z plusem - Marcin Maciąga rodowity ciechanowianin, który od czasów studiów zamieszkał w Warszawie. Faworyt nie przegrał ani jednej partii, zwyciężył 6 razy, a raz zadowolił się remisem. Miejsce drugie zajął Piotr Jaskowski, trzecie Tomasz Lewandrowski.
       Duża walka wywiązała się wśród 22 zawodników z niższą kategorią szachową. Zwycięzcą został Kamil Osiecki reprezentujący TKKF PROMYK w Ciechanowie, drugie miejsce zajął Lech Komenda, a miejsce trzecie Wójt Gminy Ciechanów Marek Kiwit. Na czwartym miejscu uplasował się Krzysztof Jatkowski, a piąty był Kanclerz PWSZ Piotr Wójcik. Najwyższej sklasyfikowanym juniorem został Filip Grodecki, któremu udało się zremisować z samym zwycięzcą Marcinem Maciągą. Tytuł najlepszej juniorki zdobyła Magdalena Przytarska. Natomiast najlepszym studentem został Piotr Jaskowski. Należy zauważyć, że kategorię IV uzyskał Marek Kiwit, a trzem zawodnikom udało się w turnieju uzyskać kategorię V byli to Czesław Boczkowski, Tomasz Dzik i Damian Dzik.
        Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy, które wręczał Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek Zygner. Pan Rektor podsumował II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie, wyrażając chęć dalszej współpracy z sekcją szachową TKKF Promyk w Ciechanowie.
       Nad organizacyjną i merytoryczną stroną turnieju czuwali: sędzia główny Marian Rutkowski i Agnieszka Polens. Na uwagę zasługuje fakt, że średni ranking turnieju w stosunku do poprzedniego roku zwiększył się o prawie 400 punktów, czyli turniej był nie tylko ilościowo ale i jakościowo lepszy.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny turniej w PWSZ Ciechanów, gdyż ta królewska gra zapewne na stałe wpisze się w kalendarz licznych imprez organizowanych przez tę uczelnię.