Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie już po raz piąty zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla studentów wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, który odbył się w dniach 18 - 19 marca 2015 r. Propagowanie nauki języka niemieckiego, rozwijanie

zainteresowań językiem niemieckim i kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego, motywowanie studentów do doskonalenia sprawności językowych, współpraca lektorów, wymiana doświadczeń w pracy dydaktycznej ze studentami oraz integracja braci studenckiej Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych ? to główne cele przyświecające temu przedsięwzięciu.
           W dzień poprzedzający konkurs odbyła się tradycyjnie uroczysta kolacja, podczas której goście zostali powitani i mile podjęci przez gospodarzy.
            Dzień drugi upłynął na zmaganiu się z różnymi umiejętnościami językowymi. W pierwszej części konkursu (pisemny etap) uczestnicy rozwiązywali test, w części ustnej wypowiadali się na tematy bieżące i wyrażali swoje zdanie. Rozpoczęcie konkursu zainicjował Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek Zygner, witając bardzo serdecznie przybyłą młodzież i życząc wszystkim szczęścia.
           Po zmaganiach się z testem i prezentacją ustną zostali wyłonieni zwycięzcy. Po dość wyrównanej walce uplasowali się na miejscu I: studentka PWSZ Ciechanów Ewelina Skiba na miejscu II: studentka PWSZ Gorzów Wielkopolski ? Kamila Czekajło i na miejscu III ? studentka PWSZ Ciechanów ? Ewa Malinowska. Gratulujemy wygranej! Oprócz wysokich nagród pieniężnych ufundowanych przez Rektora PWSZ w Ciechanowie, znalazły się liczne upominki i nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwa językowe (Hueber, Pearson).
           Za przebieg imprezy, za bardzo dobre przygotowanie merytoryczne i techniczne oraz za przyjazną atmosferę odpowiedzialne osoby, panie Agnieszka Mikołajczak, Barbara Wysocka i Agnieszka Polens zebrały wyrazy podziękowań i uznania od uczestników konkursu.