W ramach ciągłej współpracy Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie i Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD) w Warszawie trójka studentów z kierunku inżynierii środowiska? Piotr Szymański (rok akademicki 2011/2012), Sylwia Ciszkowska i Aneta Gałązka (rok akademicki 2012/2013) uzyskali stypendium DAAD na wakacyjny kurs języka niemieckiego dla zaawansowanych studentów.

Kurs językowy trwa jeden miesiąc w okresie wakacyjnym i jest organizowany na wszystkich niemieckich uczelniach wyższych. Piotr i Sylwia odbyli kursy w Technische Universität w Hamburgu, a Aneta w Instytucie Goethego w Monachium.

Celem kursów jest rozwijanie sprawności językowych (tu: niemieckiego) poprzez aktywny udział w nielicznych grupach, w których użytkownicy języka niemieckiego pochodzą z całego świata. Zajęcia są prowadzone prze Niemców. Oprócz praktycznej nauki niemieckiego uczestnicy kursu pogłębiają wiedzę o Niemczech, kulturze, sytuacji politycznej, ekonomicznej i społecznej. W programie zajęć popołudniowych przewidziane są atrakcyjne wycieczki krajoznawcze, wyjścia do instytucji kulturalnych, zwiedzanie muzeów, ciekawych wystaw.

Co roku do połowy grudnia każdego roku chętni mogą ubiegać się o stypendium DAAD.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do sekretariatu SJO do p. 206 (II piętro).

Więcej informacji na stronie internetowej DAAD: www.daad.pl.

Opracowanie: mgr Agnieszka Mikołajczak