17.04.2013

W ramach współpracy z Wydawnictwem LektorKlett SJO zorganizowało konferencję dla nauczycieli języka niemieckiego ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Ciechanowa i powiatów.

Przedstawiciel wydawnictwa p. Agnieszka Bień zaprezentowała nowości wydawnicze na rynku podręczników do nauki języka niemieckiego, zapoznała także  z aktualnymi trendami w dydaktyce nauki języka niemieckiego. Odpowiedziała  na wiele nurtujących  pytań dot. codziennej pracy z uczniem z dysfunkcjami i z uczniem zdolnym. Wskazała sposoby  zachęcania i motywowania uczniów do nauki języka niemieckiego, który w opinii większości uchodzi za trudny.

Przedstawiciel zwrócił szczególną uwagę na dość mocno zarysowującą się  tendencję ?wyszczuplania? treści i zagadnień gramatycznych na poczet komunikacji, aby nauka niemieckiego stała się łatwa i przyjemna.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem germanistów.

Opracowanie: mgr Agnieszka Mikołajczak