W dniach 20 - 21 marca 2013 Studium Języków Obcych zorganizowało i przeprowadziło trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla studentów PWSZ-tek z całej Polski. To przedsięwzięcie wpisało się na dobre w kalendarz wydarzeń Studium. Celem konkursu jest propagowanie nauki języka niemieckiego wśród studentów, rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim i kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego, motywowanie studentów do doskonalenia sprawności językowych, współpraca lektorów, wymiana doświadczeń w pracy dydaktycznej ze studentami oraz integracja braci studenckiej Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Wydarzenie to jest rozpisane na dwa dni. W pierwszym dniu podczas uroczystej kolacji uczestnicy konkursu spotykają się z organizatorami. Drugi dzień to zmagania z testem pisemnym i rozmową w języku niemieckim w etapie ustnym.

Oficjalne rozpoczęcie konkursu otworzył Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek Zygner, który w przemowie podkreślił ważność języka niemieckiego i życzył uczestnikom najlepszych wyników.

Po części ustnej zostali wyłonieni zwycięzcy:

Pierwsze miejsce zajął student z PWSZ Gorzów Wielkopolski - p. Piotr Iwański zdobywając łącznie 91 pkt. / 100 pkt.
Drugie miejsce zajęła studentka również z PWSZ Gorzów Wielkopolski - p. Anna Andrzejewska, która uzyskała 90 pkt. / 100 pkt.
Trzecie miejsce zdobył student z PWSZ Konin - p. Łukasz Radzimski z łączną ilością punktów 80 na 100 pkt. Z kolei student z PWSZ Ciechanów p. Paweł Tuszyński uplasował się na piątym miejscu.

Laureaci otrzymali wysokie nagrody pieniężne ufundowane przez Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i liczne nagrody rzeczowe przekazane przez wydawnictwa Hueber i LektorKlett. Organizatorki - p. Agnieszka Mikołajczak, p. Anna Laskowska i p. Agnieszka Polens stanęły na wysokości zadania dbając o przyjazną atmosferę i dobrze zorganizowaną stronę techniczną konkursu.

W następnym roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie