Serdecznie zapraszamy mieszkańców Ciechanowa na niezwykłe wydarzenie edukacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja, w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie przy ulicy Narutowicza 9, w godzinach 9:00 - 14:15. To wyjątkowa okazja, by wziąć udział w otwartych zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego, przygotowanych specjalnie dla naszych najmłodszych słuchaczy.

Podczas warsztatów skoncentrujemy się na historii motoryzacji i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nasze zdolne dzieci będą miały okazję uczestniczyć w symulacji miejskiego ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym torze jazdy, doświadczyć przejażdżki w mini Lamborghini. Dodatkowo, uczestnicy nauczą się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
Wydarzenie organizują Studenckie Koła Naukowe: „Metalika”, Koło Przyszłych Inżynierów, Koło Informatyki Stosowanej oraz z udziałem studentów I roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studentów pielęgniarstwa.
Opiekę merytoryczną sprawują wykładowcy: dr inż. Wojciech Sosnowski, dr Agnieszka Kuskowska, mgr Marta Gburzyńska, mgr Aleksandra Dąbrowska, mgr Patryk Młodzianowski.
W programie przewidziane są także prezentacje projektów studenckich oraz możliwość zapoznania się z uczelnianą bazą laboratoryjną. Dla gości przygotowaliśmy liczne atrakcje – między innymi Komenda Powiatowa Policji zaprasza do sprawdzenia swoich umiejętności na torze z alkogoglami i narkogoglami.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do nauki i zabawy! Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia w sobotę!