Aktualności
Wykonanie robót remontowo - adaptacyjnych zgodnie z raportem z audytu
Zakończyły się prace remontowo-adaptacyjne w budynku Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych, które zostały wykonane zgodnie z raportem z audytu, dokumentacją projektową i podpisaną umową z wykonawcą wyłonionym w przetargu nieograniczonym. Prace remontowo-adaptacyjne były wykonywane na II piętrze budynku i spełniają parametry określone obowiązującymi przepisami zgodnie z zaleceniami pomieszczeń dla potrzeb edukacyjnych. W ramach prac zostały adoptowane i utworzone sale:
- Sala opieki pielęgniarskiej
- Pomieszczenia kontrolnego dla Sali opieki pielęgniarskiej
- Sala egzaminacyjna OSCE
- Sala symulacji z zakresu ALS (sala może łączyć funkcje z BLS)
- Sala symulacji z zakresu BLS (sala może łączyć funkcje z ALS)
- Sala ćwiczeń umiejętności technicznych.
Z odbioru prac remontowo-adaptacyjnych został sporządzony protokół odbioru.
Studenci pielęgniarstwa będą ćwiczyć
na symulatorach, fantomach i trenażerach
w Centrum Symulacji Medycznej
Trwają prace adaptacyjne budynku Uczelni przy ul. Wojska Polskiego 51na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej. To pierwszy taki ośrodek w Ciechanowie. W kilkunastu salach, urządzonych na wzór sal szpitalnych i zabiegowych - studenci pielęgniarstwa będą trenować na symulatorach i fantomach oraz większość procedur medycznych ćwiczyć na trenażerach. Ciekawostką dla przyszłych studentów jest to, że symulatory oddychają, mrugają oczami, mówią, a wiec komunikacja jest w pełni odzwierciedleniem rzeczywistości. Praca na symulatorach da studentom możliwość wielokrotnego powtarzania czynności aż do uzyskania biegłości i pewności, że jest ona prawidłowo wykonana. Stwarza to także dobre relacje pomiędzy wykładowcami i studentami, którzy zmierzają do tego samego celu, a mianowicie student ma być pewny tego co robi, a pacjent w przyszłości ma się czuć bezpiecznie.
Nowe Centrum rozpocznie swoją działalność w nowym roku akademickim 2018/2019. Obecnie trwają prace remontowe, a kadra medyczna przygotowuje się do prowadzenia zajęć metodą symulacji. Sprzęt medyczny będzie instalowany przez wykonawców, którzy przejdą pozytywnie procedurę przetargową.
Dla studentów przewidziano już zajęcia w oddanym do użytku CSM oraz zajęcia w ramach uniwersytetu letniego i zajęcia z udziałem służb ratowniczych.
Można z pewnością stwierdzić, że studenci pielęgniarstwa będą studiowali w nowoczesnych warunkach i zdobywali umiejętności odpowiadające potrzebom pacjentów i przyszłych potencjalnych pracodawców.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Mamy zaszczyt poinformować, że Uczelnia po złożeniu Wniosku do Ministerstwa Zdrowia w ramach Projektu: „Realizacja programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie praktycznego kształcenia studentów, w tym tworzenie centrów symulacji medycznych” w ramach POWR. 05.03.00-IP.05-00-004/17, uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Centrum Symulacji Medycznej PWSZ w Ciechanowie”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Sala opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności
- Symulator noworodek
- Symulator Apollo
- Symulator Juno
- Symulator Pediatric Hal
- Inkubator otwarty - Ogrzewacz noworotkowy BT-550
Sterownia
Sala debfrifingu/Egzaminu OSCE
Sala czynności BLS/ALS
Pracownia umiejętności technicznych
Pracownia umiejętności pielęgniarskich
Sala czynności ratunkowych
Zajęcia z udziałem służb ratowniczych
- W październiku 2019 i lipcu 2020 roku studenci kierunku pielęgniarstwo mieli okazję z bliska poznać pracę służb ratowniczych – Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Ratownictwa Medycznego, poprzez uczestnictwo w zajęciach z ich udziałem. Działanie pod presją czasu, działanie w sytuacji stresowej czy trening pracy zespołowej to tylko część zadań, które wykonywali
Zajęcia z symulacji niskiej, pośredniej i wysokiej wierności dla studentów kierunku pielęgniarstwo
- W ramach projektu „Centrum Symulacji Medycznej PWSZ w Ciechanowie” uczestniczyli w zajęciach z symulacji medycznej niskiej, pośredniej i wysokiej wierności
Zajęcia w ramach projektu "Pielęgniarstwo zawód z przyszłością"
- Zajęcia w MCSM realizowane są nie tylko dla studentów, ale również dla absolwentów kierunku pielęgniarstwo. Założeniem szkoleń , które realizowane są w ramach projektu „Pielęgniarstwo zawód z przyszłością” jest poszerzanie kompetencji pielęgniarek z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i sprzętu medycznego. To atrakcyjna forma rozwoju podyplomowego, która podnosi prestiż wykonywanego zawodu
Szkolenie pn. TLENOTERAPIA I WENTYLACJA MECHANICZNA PACJENTÓW Z CECHAMI NIEWYDOLNOŚCI ODDECHOWEJ WIKŁAJĄCYMI COVID-19
- W grudniu 2020 roku w MCSM odbyło się szkolenie praktyczne dla personelu pielęgniarskiego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, który sprawuje opiekę nad pacjentami z Covid-19. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję treningu m.in. toalety drzewa oskrzelowego z użyciem systemu zamkniętego, wykonywania defibrylacji elektrycznej czy wentylacji z użyciem worka samorozprężalnego AMBU i maski twarzowej oraz przyrządowego udrażniania dróg oddechowych
Pracownicy MCSM
- mgr Katarzyna Mosakowska - kierownik MCSM
- mgr Anna Chrobocińska
- mgr Iwona Drążkiewicz
- mgr Sylwia Kulicka
- mgr Magdalena Rudnicka
- mgr Magdalena Szerszeń
Technicy symulacji :
- mgr Sylwia Więckowska
- mgr Piotr Muszyński