25 lutego br. w Gmachu Głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej i Konkursie Matematyczno-Fizycznym 2015 organizowanymi odpowiednio przez Zakład Ekonomii oraz Zakład Informatyki Wydziału Inżynierii i Ekonomii przy współpracy z Kołem Naukowym Informatyki Stosowanej. Na galę zaproszeni byli wszyscy uczestnicy II etapu obydwu Konkursów wraz z opiekunami.

Całą uroczystość otworzył Rektor doc. dr Leszek Zygner, który wygłosił krótkie przemówienie. Następnie głos zabrała Pani Dziekan doc. dr Elżbeta Gąsiorowska - pogratulowała laureatom, jak również przybliżyła specyfikę uczelni m.in kierunki kształcenia oraz krótką charakterystykę każdego z nich. Podczas gali obecny był także Kanclerz mgr inż. Piotr Wójcik.
         II etap Konkursów (Wiedzy Ekonomicznej - przeprowadzony 20 stycznia oraz Matematyczno-Fizyczny - zorganizowany 18 lutego) wyłonił laureatów, którzy otrzymali cenne nagrody ? I miejsce - telewizory Samsung 32?, II. i III. miejsce ? tablety Lenovo. Ufundowane zostały także nagrody-wyróżnienia w postaci kalkulatorów naukowych Casio, które otrzymali uczniowie uplasowani w rankingach konkursowych na miejscach od 4 do 10.
Wręczane one były przez Panią Dziekan oraz organizatorów ? dr Renatę Dzik, dr Katarzynę Szymańską ? część ekonomiczna oraz dr Wacława Frydrychowicza i dr inż. Romana Rumianowskiego - odpowiedzialnych za część matematyczno-fizyczną.
       W Konkursie Wiedzy Ekonomicznej I miejsce uzyskał Norbert Fabisiak ze Szkoły Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie, II miejsce ? Adam Goszkowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, III miejsce ? Damian Sadowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Ciechanowie. Nagrody-wyróżnienia otrzymali: Łukasz Murawski z Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym, Eryk Wachowicz z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, Łukasz Bobryk i Damian Bielski z Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie, Karolina Kossakowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, Kacper Budkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława St. Reymonta w Chorzelach, Kinga Gawlińska z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie.
          W Konkursie Matematyczno-Fizycznym I miejsce zdobył Alan Marchewka z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Mławie. II i III miejsce uzyskali kolejno: Bartosz Cetlińskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie i Jarosława Bieniek z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Mławie. Nagrody-wyróżnienia zdobyli: Joanna Kamińska, Michalina Mizura, Ewelina Chmielewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, Krzysztof Zawiśliński z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu, Krystian Chachuła i Krzysztof Dymowski z z I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, Jakub Zbrzezny z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie.

Wraz z nagrodami uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich nauczyciele listy gratulacyjne - w podziękowaniu za solidne przygotowanie uczniów do Konkursów.
        Wyniki zmagań uczniów w Konkursach podsumował dr inż. Roman Rumianowski, który zaprezentował m.in w postaci czytelnych wykresów oraz diagramów, jak wyglądał rozkład zdobytych przez uczestników punktów w odniesieniu do poszczególnych zadań oraz części - matematycznej i fizycznej, a także ekonomicznej.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród, prowadzona przez Paulinę Cieślińska ? studentkę III roku Informatyki i Przewodniczącą Koła Naukowego Informatyki Stosowanej, zwieńczona została wspólnym zdjęciem uczestników, ich opiekunów oraz organizatorów, po której wszyscy zostali zaproszeni na lunch.

Gratulujemy jeszcze raz i życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z ich zdobywania!