27 lutego 2016r. Klub Studenta gościł uczestników III Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Organizatorami turnieju była PWSZ Ciechanowie oraz Klub Szachowy TKKF Promyk.
         W rywalizacji wzięło udział 64 zawodników w dwóch grupach wiekowych. Gościliśmy zawodników z Wyszkowa, Legionowa, Warszawy, Mławy, Płońska, Ciechanowa i Charkowa.

Uczestników turnieju uroczyście powitał Kanclerz PWSZ w Ciechanowie mgr inż. Piotr Wójcik oraz sędzia główny turnieju Marian Rutkowski. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika.
Faworytem grupy głównej był ubiegłoroczny zwycięzca, najwyżej sklasyfikowany na szachowej liście rankingowej kandydat na mistrza z plusem - Marcin Maciąga rodowity ciechanowianin, który od czasów studiów mieszka w Warszawie. Wyprzedził go jednak Reshetniak Vitaliy młody zawodnik z Ukrainy, który specjalnie na turniej przyjechał z Charkowa. Trzecie miejsce zajął reprezentant Ostrołęki Chojnowski Marcin.
        Emocjonująca walka wywiązała się wśród zawodników z niższą kategorią szachową. Zwycięzcą został Kanclerz PWSZ Piotr Wójcik drugie miejsce zajął Szymon Czaplicki, a miejsce trzecie Czesław Boczkowski. Najwyższej sklasyfikowanym juniorami zostali Filip Grodecki, Orzełowski Piotr. IV kategorię szachową uzyskali: Ireneusz Kącki, Sławomir Betliński, Jerzy Kukliński i Tomasz Dzik. W kategorii do lat 10 zwyciężył Mossakowski Jakub z klubu TKKF PROMYK Ciechanów przed Żurawicką Aleksandrą i Orzełowskim Tomaszem z Węgrowa.  Turniej był na bardzo wysokim poziomie sportowym a 16 zawodników podniosło swoje kategorie szachowe w tym ponad połowa na kategorię IV. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy które ufundował i wręczał Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek Zygner.
        Nad organizacyjną i merytoryczną stroną turnieju czuwał ze strony Klubu Szachowego sędzia główny Marian Rutkowski a od strony PWSZ Wiesław Wernik i Mirosław Boniakowski.
Na uwagę zasługuje fakt, że średni ranking turnieju w stosunku do poprzedniego roku zwiększył się o ponad 50 punktów, czyli turniej był nie tylko ilościowo, ale i jakościowo lepszy. W trzy lata udało się stworzyć duży turniej z międzynarodową obsadą, co świadczy o wielkich możliwościach, jakie niesie ze sobą współpraca PWSZ i Klubu Szachowego.