18 lutego br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie (ul. Narutowicza 9) odbył się drugi etap Konkursu Matematyczno-Fizycznego zorganizowanego przez Zakład Informatyki Wydziału Inżynierii i Ekonomii przy współpracy  z Kołem Naukowym Informatyki Stosowanej. Spośród wszystkich zgłoszonych do Konkursu uczniów, do kolejnej jego części  zakwalifikowało się 53 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu nauk ścisłych - m.in z Ciechanowa, Przasnysza, Mławy, Legionowa, Nidzicy, Pułtuska czy Raciąża.

W odróżnieniu do pierwszego etapu, gdzie uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi z matematyki i fizyki, drugi etap polegał na rozwiązywaniu zadań otwartych z tychże przedmiotów i udzielaniu pisemnych odpowiedzi - czas od 11:00 do 12:30 poświęcony był na część matematyczną, potem nastąpiła przerwa na poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów, natomiast póltorej godziny między 13:00, a 14:30 przeznaczone było na część fizyczną.

Oficjalny Finał Konkursu odbędzie się 25 lutego 2016 r., podczas którego Laureatom zostaną wręczone nagrody.

Dziękujemy bardzo za udział i życzymy dalszych sukcesów Uczniom oraz wielu powodów do dumy ich Nauczycielom!