Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.:

?KSZTAŁCENIE JĘZYKOWE W UCZELNIACH?

Konferencja odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2016 r. w głównym budynku PWSZ przy

ul. Narutowicza 9 w Ciechanowie.

W nadchodzącym roku 2016 przypadają uroczystości związane z obchodami 15-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. W związku z tym uczelnia  świętując jubileusz organizuje ciekawe wydarzenia naukowe, które rozpoczęły się już od października 2015 roku. Jednym z nich są cykle konferencyjne, wśród których zaplanowana została konferencja poświęcona kształceniu językowemu w uczelniach.

Rola i znaczenie znajomości języków obcych w czasach globalizacji jest nieoceniona. W wielu sferach naszej działalności posługiwanie się językiem obcym stało się normą, co z kolei wymusza na nas ciągłe dokształcanie się i zdobywanie odpowiednich poziomów kompetencji językowych.

Począwszy od edukacji wczesnoszkolnej uczniowie nabywają umiejętności językowe, rozwijając je na poszczególnych etapach szkolnych. Kształcenie językowe na studiach również odbywa się w ramach umiejętności językowych w zakresie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych, właściwych dla studiowanego kierunku studiów, zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Aby odnaleźć się w realnych sytuacjach językowych, dydaktycy i metodycy języków obcych ustawicznie poszukują nowych rozwiązań metodologicznych i pracują nad  innowacyjnymi koncepcjami efektywnego rozwijania interaktywnej komunikacji.

Konferencja będzie miała charakter naukowo-teoretyczny z komentarzem i jest skierowana do nauczycieli akademickich, lektorów, glottodydaktyków i osób zainteresowanych kształceniem językowym. Językiem konferencji będzie język polski.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie