image001W dniu 9 października 2015 r. odbyła  się  uroczysta  Jubileuszowa 15 Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016  w naszej Uczelni.   Pierwszego października 2015 r. już po raz piętnasty w rozpoczął się nowy rok akademicki.

Inaugurację rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego i Gaude  Mater Polonia. Otwarcia  uroczystości dokonał   Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek  Zygner który powitał  licznie przybyłych gości, studentów i pracowników Uczelni.

Podczas inauguracyjnego wystąpienia  J.M. Rektor  zaznaczył że nasza Uczelnia w  rozpoczynającym się roku jubileuszowym osiągnęła najwyższą w dotychczasowej jej historii liczbę studentów. Oznacza to, że tegoroczna rekrutacja,  była jeszcze lepsza niż w latach poprzednich. Rektor podkreślił znaczenie owocnej, od lat kontynuowanej współpracy z uczelniami patronackimi. Odniósł się do przeprowadzonych kontroli Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po których pięć kierunków otrzymało akredytację na sześć lat, to duży sukces. Pan Rektor podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły, a studentom życzył sukcesów w nauce i radości z  każdego dnia spędzonego w Uczelni.

Po wystąpieniu inauguracyjnym J.M. Rektor wyraźł  podziękowania Przewodniczącemu Konwentu Uczelni  Posłowi Mirosławowi Koźlakiewiczowi   za dotychczasową długoletnią  pracę i wkład w rozwój Uczelni. Pan Poseł przypomniał historię powstania Uczelni i podkreślił ogromny wzrost jej znaczenia po piętnastu latach działalności.

Następnie krótkie wystąpienia zaprezentowali Senator Pan Jan Maria Jackowski i Radna Wojewódzka Pani Wiesława Krawczyk.

Po wystąpieniach przyszedł czas na immatrykulację, w trakcie której studenci złożyli ślubowanie, a Rektor  wręczył   indeksy dziewięciu  najlepiej zrekrutowanym studentom pierwszego roku ciechanowskiej PWSZ. Po immatrykulacji głos zabrał Przewodniczący  Samorządu Studentów  Adrian Brzozowski.

Najlepszym studentom  z Ciechanowa, Mławy i Gminy Ciechanów władze samorządowe przyznały nagrody które wręczyli pan prezydent,  burmistrz  i wójt. Pan Dyrektor Daniel Kortlan  w imieniu prezesa LG Electronics  przekazał nagrodę dla najlepszego studenta z kierunku Elektronika  i Telekomunikacja.

Nagrodę  Prezydenta Miasta Ciechanowa otrzymała Marta Rogińska z kierunku Pedagogika i Łukasz  Ozdarski z  kierunku Informatyka, nagrodę Burmistrza Miasta Mławy otrzymała Izabella Litka z kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, nagrodę Wójta Gminy Ciechanów Izabela Majewska z kieruneku Inżynieria Środowiska, nagrodę Prezesa LG Elektronics Mława Arkadiusz Sobczak z  kieruneku Elektronika i Telekomunikacja.

Na zakończenie tej części  ppłk. Dariusz Kosakowski wręczył Panu Rektorowi Brązową Odznakę za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Po odśpiewaniu Gaudeamus igitur, bardzo interesujący wykład inauguracyjny na temat  ?Sprawność i poprawność językowa? wygłosi gość specjalny profesor Jerzy Bralczyk

Ponadto udział w uroczystości wzięli S
amorządowcy:  miast, gmin i powiatów z województwa mazowieckiego, a w tym Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Wójt Gminy Ciechanów Marek Kiwit.
Wicestarosta Ciechanowski  Andrzej Pawłowski, Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski, Wicestarosta Płoński Anna Dumińska - Kierska, Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski
Rektorzy uczelni.
Licznie zgromadzeni przedstawiciele nauki,  duchowieństwa, administracji i służb mundurowych.
Przedstawiciele przedsiębiorstw, zakładów pracy oraz firm współpracujących z naszą Uczelnią

Uroczysta Msza Święta z okazji inauguracji pod przewodnictwem JE Biskupa Piotra Libery odbyła się w Katedrze Płockiej w niedzielę 11.10.2015 r. o godzinie 10.00