Dnia 22 maja 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się Seminarium Naukowe zatytułowane, ?Aktywność naukowa młodzieży akademickiej?.
Podczas seminarium 10 kół naukowych naszej Uczelni oraz studenci zaprzyjaźnionej Uczelni UP-H w Siedlcach, którzy zaprezentowali w 15 wystąpieniach swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz wyniki przeprowadzonych badań.   Seminarium otworzył Rektor doc. dr Leszek Zygner z udziałem przewodniczącego Samorządu Studentów Adriana Brzozowskiego. Wprowadzenie do Seminarium wygłosił Prorektor dr inż. Grzegorz Koc. Życzenia owocnych obrad oraz refleksje dotyczące studiowania przekazał przybyły na uroczystość Prezydent Ciechanowa Pan Krzysztof Kosiński. Podobnie jak w ubiegłym roku w spotkaniu wzięli udział studenci Koła Naukowego Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Na zakończenie Rektor Uczelni doc. dr Leszek Zygner podziękował studentom za merytoryczne wystąpienia i wysoki poziom prezentacji. Organizator Seminarium ? Prorektor dr inż. Grzegorz Koc przy wsparciu Przewodniczącego Samorządu Studentów podkreślili duże zaangażowanie kół naukowych w zaprezentowanie swojego dorobku dającego podstawę do dalszego rozwoju działalności naukowej.
         Podczas seminarium prezentowany był punkt informacyjno promocyjny wraz z prezentacją produktów wysokiej jakości posiadających znak ?Poznaj Zdrową Żywność. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem Studentów wszystkich kierunków studiów naszej Uczelni i zaproszonej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.