horyzontSzanowni Państwo Rektorzy Członkowie KRASP

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)  i Krajowy Punkt Kontaktowy Programów badawczych UE (KPK PB UE) działający przy IPPT PAN, zawarły Porozumienie o Współpracy. Głównym celem porozumienia jest promocja i zwiększanie uczestnictwa polskich szkół wyższych w europejskim Programie Ramowym Horyzont 2020, między innymi poprzez działanie na rzecz umiędzynarodowienia badań oraz zwiększenia mobilności naukowców.

Nasze wspólne działania mają na celu dotarcie do najbardziej rokujących naukowców i zespołów badawczych, zapewnić im optymalne, ze strony całej Sieci KPK - w ramach posiadanych zasobów, wsparcie przy występowaniu o granty Programu Horyzont 2020 i realizacji zaakceptowanych projektów.

Gorąco zachęcamy Państwa do rozpowszechniania na stronach internetowych uczelni informacji na temat Programu Horyzont 2020, np. poprzez umieszczenie linku do naszej strony www.kpk.gov.pl oraz do Portalu dla Naukowców ? www.euraxess.pl informującego zarówno polskich jak i zagranicznych naukowców, między innymi o grantach i stypendiach oraz przepisach prawno - administracjach związanych z zatrudnianiem naukowców.

Zachęcamy także do podejmowania kroków wdrażania ?Europejskiej Karty Naukowca? i ?Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych?, których to zasady zostały wpisane do umów grantowych projektów finansowanych z Programu Horyzont 2020. Zapraszamy również do odwiedzania krajowego portalu do Programu Ramowego Horyzont 2020: www.kpk.gov.pl, na którym dostępne są aktualności dotyczące Programu, informacje o bieżących wydarzeniach (w tym dniach informacyjnych, szkoleniach i warsztatach Sieci KPK) oraz poszukiwaniu partnerów do projektów

Życzymy Państwu sukcesów w 2015 roku i liczymy, że nasza współpraca przyniesie dobre efekty.

Z wyrazami szacunku,
Przewodniczący KRASP   Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś