4 grudnia 2014 roku PWSZ w Ciechanowie.
W dniu 4 grudnia 2014 roku odbyły się w naszej Uczelni II Akademickie Targi Pracy. Organizatorem targów było Biuro Karier ?Partner? Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i ciechanowska filia Wojewódzkiego Urząd Pracy. Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół ponadgimnazjalnych. Targi miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy i odbywały się na kilku płaszczyznach: Strefa prezentacji - przedstawiciele lokalnych pracodawców, młodzi ludzie biznesu; Strefa doradcza - warsztaty, porady, informacje, szkolenia - instytucje rynku pracy; Strefa wystawców ? stoiska informacyjne zaproszonych pracodawców. Powitania gości i otwarcia II Akademickich Targów Pracy dokonali Proektor Pan dr inż. Grzegorz Koc i Pan Jakub Gwoździk Dyrektor WUP filia w Ciechanowie. Głos zabrała również Pani Elżbieta Szymanik Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
W pierwszej części spotkania, uczestnicy targów wzięli udział w prezentacjach przedstawicieli zaproszonych pracodawców m.in. : Browary Regionalne Jakubiak, Metal- Tech, Cukrownia w Glinojecku, Pani Marlena Domańska właścicielka Pracowni Projektowej, Pani Jolanta Brzozowska właścicielka Gabinetu Masażu i Kosmetyki w Ciechanowie. Dwie ostatnie firmy powstały dzięki udziałowi w projekcie ? Akademia Przedsiębiorczości ?. Był to dobre przykład młodych ludzi który po ukończeniu studiów założyli własną firmę i sami stworzyli sobie warsztat pracy .
Po prezentacjach rozpoczął się panel dyskusyjny, do którego jako ekspertów zaproszono: kanclerza PWSZ Piotra Wójcika, dyrektora WUP Jakuba Gwoździka, Wiesława Żebrowskiego Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarnia, Ireneusza Orłowskiego firma ?Norco?, Adriana Krzywkowskiego-Metalkunszt oraz Pawła Pyrzyńskiego Prezesa Zarządu Europejskiego Towarzystwa Rozwoju Kompetencji Społecznych. Panel dyskusyjny zainicjowało wystąpienie Pana Pawła Pyrzyńskiego na temat korzyści płynących z wolontariatu. Panel przerodził się w burzliwą dyskusję, w której czynny udział wzięli studenci i uczniowie zaproszonych szkół.
Po spotkaniu w auli PWSZ uczestnicy przenieśli się do strefy doradczej i wystawienniczej, gdzie kontynuowano rozmowy i prowadzono wymianę doświadczeń.
II Akademickie Targi Pracy okazały się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy. Targi już przyniosły wymierne korzyści w postaci nawiązania wielu nowych kontaktów między uczelnia a pracodawcami i zaplanowania dalszej współpracy.