4 grudnia 2014 roku PWSZ w Ciechanowie.

W dniu 4 grudnia 2014 roku odbyły się w naszej Uczelni II Akademickie Targi Pracy. Organizatorem targów było Biuro Karier ?Partner? Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i ciechanowska filia Wojewódzkiego Urząd Pracy. Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół  ponadgimnazjalnych. Targi  miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy i odbywały się na kilku płaszczyznach:  Strefa prezentacji  - przedstawiciele  lokalnych     pracodawców, młodzi ludzie  biznesu; Strefa doradcza -  warsztaty, porady, informacje, szkolenia -  instytucje rynku pracy; Strefa wystawców ? stoiska informacyjne zaproszonych pracodawców.      Powitania gości i otwarcia II Akademickich Targów Pracy dokonali  Proektor Pan dr inż. Grzegorz  Koc i Pan Jakub Gwoździk Dyrektor WUP filia w Ciechanowie. Głos zabrała również Pani Elżbieta Szymanik Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W pierwszej części spotkania, uczestnicy targów wzięli udział  w  prezentacjach przedstawicieli zaproszonych pracodawców m.in. : Browary Regionalne Jakubiak,  Metal- Tech, Cukrownia w Glinojecku, Pani Marlena Domańska właścicielka Pracowni Projektowej, Pani Jolanta Brzozowska właścicielka  Gabinetu Masażu i Kosmetyki w Ciechanowie. Dwie ostatnie firmy powstały dzięki udziałowi w projekcie ? Akademia Przedsiębiorczości ?. Był to dobre  przykład młodych ludzi który po ukończeniu studiów  założyli własną firmę i sami stworzyli sobie warsztat pracy .

Po prezentacjach rozpoczął się panel dyskusyjny, do którego jako ekspertów zaproszono:  kanclerza PWSZ  Piotra Wójcika, dyrektora WUP Jakuba Gwoździka, Wiesława Żebrowskiego Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarnia, Ireneusza  Orłowskiego firma ?Norco?, Adriana Krzywkowskiego-Metalkunszt oraz Pawła Pyrzyńskiego Prezesa Zarządu Europejskiego Towarzystwa Rozwoju Kompetencji Społecznych. Panel dyskusyjny zainicjowało wystąpienie Pana Pawła Pyrzyńskiego na temat korzyści płynących z wolontariatu. Panel przerodził się w burzliwą dyskusję, w której czynny udział wzięli  studenci i uczniowie zaproszonych  szkół.

Po spotkaniu w auli PWSZ uczestnicy przenieśli się do strefy doradczej i  wystawienniczej, gdzie kontynuowano rozmowy i  prowadzono  wymianę doświadczeń.

II Akademickie Targi Pracy okazały się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy. Targi już przyniosły wymierne korzyści w postaci nawiązania wielu  nowych kontaktów między uczelnia a pracodawcami i  zaplanowania dalszej  współpracy.