Dnia 17 czerwca 2014 roku dzięki uprzejmości dyrektora naczelnego Lecha Rudzińskiego Curtis Development Sp. z o.o. studenci Koła Naukowego Przeszłych Inżynierów, działającego przy Zakładzie Mechaniki i Inżynierii Środowiska PWSZ w Ciechanowie mieli przyjemność odwiedzić Fabrykę Curtis Development Sp. z o.o. w Krzywonosi.

Fabryka Curtis Development Sp. z o.o. w Krzywonosi istnieje od lipca 1992.

Główną działalnością firmy jest przetwórstwo tworzyw sztucznych:

• konwencjonalny wtrysk tworzyw, takich jak: HIPS, PC, ABS, PC-ABS, PP, PE, itp.
  • wtrysk w technologii GIT (Gas Injection Technology ? wtrysk z gazem - azot)
  • wtrysk w technologii Heat&Cool, RICH (Rapid Injection Cooling Heating), H-Mold ? wszystkie te technologie pozwalają uzyskać wyroby o dużym połysku ? tzw. piano plastic).
  • IML (eng. In Mold Labeling ? metoda etykietowania wyrobów w formie) ? w indywidualnych przypadkach istniej możliwość wykorzystania technologii

Wizyta był dla studentów cennym doświadczeniem poszerzającym ich wiedzę, wpływającym na rozwijanie kompetencji oraz kształcenie nowych umiejętności, istotnych dla przyszłego pracodawcy.