Na zaproszenie Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie doc. dra Leszka Zygnera w dniu 16 czerwca br. gościł w murach Uczelni Andrzej Rzepliński ciechanowianin, prawnik, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej IPSiR, były dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW; sędzia, a od 3 grudnia 2010 także prezes Trybunału Konstytucyjnego.

W spotkaniu na uczelni uczestniczyli licznie zgromadzeni studenci i uczniowie ciechanowskich szkół ponadgimnazjalnych.  Podczas wystąpienia  profesor w bardzo przystępny sposób przybliżył młodzieży role, zadania i kompetencje Trybunału Konstytucyjnego. Wspomniał również o swoich ciechanowskich korzeniach i latach młodości którą spędził w Ciechanowie. Spotkanie było doskonałą lekcją edukacji prawnej młodzieży

Po wizycie  w Naszej Uczelni prof. zw. dr hab. Andrzej Rzepliński udał  się do Urzędu Miasta gdzie na uroczystej Sesji Rady Miasta otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ciechanów.