W dniu 9 kwietnia 2014 roku w auli Uczelni odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom inżynierom z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po raz pierwszy w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie dyplomy inżynierów otrzymali studenci kierunków Rolnictwo i Informatyka. Podczas uroczystości nie zabrakło również absolwentów innych kierunków: Inżynieria Środowiska, Elektronika i Telekomunikacja.

Uroczystość odbyła się z udziałem Senatu oraz zaproszonych gości: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr inż. Marka Sawickiego, Starosty Powiatu Ciechanowskiego Sławomira Morawskiego, Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Barbary Gąsiorowskiej, Radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego mgr inż. Wiesławy Krawczyk, Rzecznika Prasowego Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztofa Kosińskiego, Rzecznik Urzędu Miasta w Ciechanowie Ewy Blankiewicz, Zastępcy Dyrektora MODR w Warszawie Agaty Sosińskiej, Prezesa Państwowej Stadniny Koni w Krasnem Lecha Kaczorowskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Gołotczyźnie Wiesławy Gąsiorowkiej.

Swoje słowa do absolwentów inżynierów skierował JM Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek Zygner dziękując za wspólną pracę oraz życząc powodzenia w dalszej edukacji i pracy zawodowej.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki podkreślał w swoim wystąpieniu jak ważne jest wykształcenie młodych osób dające lepsze możliwości poruszania się na rynku pracy. Zachęcał również do utrzymywania kontaktów ze swoją macierzystą uczelnią.

Oprócz dyplomów inżyniera wyróżnieni  Absolwenci  otrzymali  listy gratulacyjne z rąk Ministra oraz Rektora PWSZ w Ciechanowie za bardzo dobre wyniki uzyskane w toku studiów oraz podczas egzaminów dyplomowych.

Podziękowania w imieniu absolwentów za trud włożony w ich kształcenie i wspaniałe przygotowanie do uzyskania tytułu złożył inż. Wiesław Żebrowski.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego pod kierunkiem Pani Bogumiły Nasierowskiej.