W dniu 28 marca 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu podpisane zostały porozumienia o współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie, a:

• Starostwem Powiatowym w Przasnyszu reprezentowanym przez mgr inż. Zenona Szczepankowskiego Starostę Przasnyskiego oraz mgr Tomasza Osowskiego Wicestarostę.
  • Wyższą Szkołą Języków Obcych w Świeciu Wydział Zamiejscowy w Przasnyszu reprezentowaną przez JM dr Małgorzatę Chrzan Rektor WSJO w Przasnyszu i dr Elżbietę Sternal Kanclerz.

Uczelnię reprezentował JM doc. dr Leszek Zygner Rektor PWSZ w Ciechanowie oraz mgr inż. Piotr Wójcik Kanclerz PWSZ w Ciechanowie.

Gośćmi uroczystości byli: Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego mgr inż. Wiesława Krawczyk, Kierownik Działu Kształcenia i Spraw Studenckich PWSZ mgr Jan Niesiobędzki.

Powiat Przasnyski, PWSZ w Ciechanowie oraz WSJO w Przasnyszu włączą się do wspólnej realizacji projektu pn. ?Terenowy Poligon Doświadczalno - Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim,?

Uczelnia w ramach współpracy będzie aktywnie uczestniczyć w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej. PWSZ umożliwi kształcenie przyszłych kadr niezbędnych w rozwoju strefy i będzie wspierać kontakty z firmami  i instytucjami zainteresowanymi inwestowaniem w strefie.

W ramach porozumienia PWSZ w Ciechanowie i WSJO w Przasnyszu uczelnie zobowiązały się do wspólnego opracowywania, przygotowywania programów kształcenia i ich wspólną realizację dla studentów pochodzących z zagranicy.

Zawarte w tym dniu porozumienia otwierają nowe możliwości dla Uczelni a w szczególności studentów oraz kadry dydaktycznej. Celem pozyskiwania szerszego zaplecza i wzbogacania dorobku PWSZ będzie zabiegało także o studentów z innych krajów.