W dniu 14 marca 2014 roku w naszej Uczelni gościliśmy młodzież klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych powiatów: płońskiego, makowskiego, działdowskiego, przasnyskiego, żuromińskiego, mławskiego, ciechanowskiego, razem ponad 300 osób.

Zgromadzonych gości przywitał Rektor PWSZ doc. dr Leszek Zygner wraz z przedstawicielami Parlamentu Studentów. Celem spotkania, w ramach ? Dnia Otwartego?, była promocja wszystkich dziewięciu kierunków studiów naszej Uczelni ze szczególnym uwzględnieniem kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych.

Współorganizatorem spotkania było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego którego przedstawiciel pani Paulina Multon  gościła w naszej Uczelni. Podczas spotkania młodzież szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w czterech prezentacjach których autorami byli wykładowcy z kierunków inżynierskich. Kierunek elektronika reprezentował pan profesor Edward Sendek, informatyka pan dr Wacław Frydrychowicz wraz z studentami, mechanika i budowa maszyn pan dr inż. Zbigniew Szymaniak, inżynieria środowiska to prezentacja pani dr inż. Małgorzata Kwestarz. Po wystąpieniach reprezentanci szkół biorących udział w spotkaniu odebrali upominki od przedstawiciela MNiSW . Goście z dużym zainteresowaniem, zwiedzali sale wykładowe, pracownie, laboratoria oraz wzorowo przygotowane stoiska promocyjne wszystkich kierunków naszej Uczelni. Ciekawe stoisko informacyjne przygotował również współpracujący z uczelnią WUP filia w Ciechanowie. Przyszli maturzyści licznie przybyli na spotkanie, a w gmachu PWSZ panowała gorąca atmosfera. Przez cały dzień uczelnia tętniła życiem i była źródłem dobrej energii przekazywanej młodzieży.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego wydarzenia.