W dniu 13 marca 2014 r. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie podpisana została umowa patronacka pomiędzy Uczelnią, reprezentowaną przez doc. dr Leszka Zygnera JM Rektora PWSZ w Ciechanowie, a Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach reprezentowanym przez prof. nzw. dr hab. Tamarę Zacharuk JM Rektora Uniwersytetu w Siedlcach.

Gośćmi uroczystości byli: Prorektor ds. nauki Uniwersytetu w Siedlcach prof. dr hab. Kazimierz Jankowski, Prorektor PWSZ w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc, Kanclerz PWSZ w Ciechanowie mgr inż. Piotr Wójcik, Pełnomocnik Rektora ds. jakości dr Małgorzata Marcysiak, Dziekan Wydziału Inżynierii i Ekonomii dr Elżbieta Gąsiorowska, Kierownik Zakładu Rolnictwa doc. dr Robert Rudziński, Dziekan Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych dr Bożena Ostrowska, Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa dr Ewa Wiśniewska, Prodziekan Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa          i Technik Multimedialnych mgr Agnieszka Kuskowska.             .

Umowa patronacka dotyczy przede wszystkim kształcenia studentów i prowadzenia przewodów doktorskich i habilitacyjnych dla pracowników naukowych. Studenci PWSZ będą mogli kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. Otwiera ona również drogę do realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych i badawczych. Obustronna współpraca ma przynieść korzyści zarówno dla studentów jak i kadry naukowej- powiedziała profesor Tamara Zacharuk, Rektor siedleckiej uczelni.

W trakcie spotkania podjęty został również temat kształcenia osób niepełnosprawnych. Doświadczenia Uniwersytetu w Siedlcach są bardzo istotne dla zabezpieczenia problemu osób niepełnosprawnych i według Pana Rektora mogą być wykorzystywane we współpracy.

Istotną przesłanką początku współpracy jest fakt, że od semestru letniego inżynierowie rolnictwa rozpoczynają studia magisterskie na Uniwersytecie w Siedlcach.